Lewandowski i Cuisance odnieśli się do spięcia na treningu. Krótko i wymownie

Jak informował "Bild", na poniedziałkowym treningu Bayernu Monachium doszło do spięcia na linii Robert Lewandowski - Mickael Cuisance. Obaj piłkarze skomentowali doniesienia niemieckiego dziennika.

"Bild" podał, że Robert Lewandowski starł się podczas treningu z Mickaelem Cuisance. Kapitan polskiej kadry miał sfaulować kolegę z drużyny, który przez chwilę nie podnosił się z murawy. Trener Hansi Flick ponoć nakazał kontynuowanie treningu. Gdy 21-letni Francuz wstał z murawy, miał ponoć ogromne pretensje do Lewandowskiego. Krzyczał w jego kierunku i gestykulował, co Polak zignorował.

Zobacz wideo Kosmiczna asysta Roberta Lewandowskiego! Zaimponował techniką

Choć Flick początkowo nie przejął się starciem Cuisance'a z Lewandowskim, po treningu zdecydował się pocieszyć Francuza. Dopiero po ich rozmowie Lewandowski postanowił stanąć twarzą w twarz z 21-latkiem jednak według relacji dziennikarzy "Bilda" nie zamierzał go przepraszać.

Lewandowski i Cuisance skomentowali "spięcie" na Twitterze

Francuz i Polak zareagowali na Twitterze na doniesienia "Bilda". Sposób, w jaki to zrobili, może świadczyć, że ich zdaniem niemiecka gazeta zmyśliła albo mocno podkoloryzowała spięcie, do którego miało dojść między nimi.

Cuisance napisał, komentując artykuł "Bilda": "Dowiedziałem się czegoś nowego". Był przy tym mocno rozbawiony. Lewandowski także śmiał się z tej informacji.

W kwietniu ubiegłego roku Lewandowski brał udział w sprzeczce z Kingsley'em Comanem na jednym z treningów Bayernu - Wszystko miało zacząć się od wyzwisk, a dopiero później w ruch miały pójść pięści - relacjonował wówczas "Bild". Według późniejszych doniesień, Lewandowski był ponoć od dawna zirytowany stylem gry Comana. Głównie dlatego, że Francuz zbyt dużo się kiwa, a tylko niektóre z jego podań i dośrodkowań dochodzą do celu. Wcześniej, bo już w 2015 roku, trzeba było odciągać go od Jerome'a Boatenga po jego ostrym wślizgu. 

W niedzielę Bayern przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie. Został rozbity przez Hoffenheim 1:4 w drugiej kolejce Bundesligi.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: