Trener Bayernu odpowiedział na pytanie, kto powinien zostać piłkarzem roku UEFA

- Robert Lewandowski czy Manuel Neuer? Myślę, że obaj mają szansę, by wygrać - powiedział Hansi Flick, trener Bayernu Monachium, który podczas sobotniej konferencji prasowej został zapytany o to, kto sięgnie po nagrodę piłkarza roku UEFA.

Robert Lewandowski, Manuel Neuer, ale też Kevin De Bruyne z Manchesteru City. To finałowa trójka nominowana do nagrody piłkarza roku UEFA. - Lewandowski czy Neuer? Myślę, że obaj mają szansę, by wygrać. Obaj byli ważną częścią tej drużyny, która zdobywała trofea. I obaj zaakceptują każdy rezultat. Decyzję teraz podejmie jury, a my na pewno będziemy się cieszyć i też zaakceptujemy każdy wybór - powiedział Hansi Flick, trener Bayernu Monachium, który o to, kto powinien zdobyć tytuł piłkarza roku UEFA, został zapytany na sobotniej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Kosmiczna asysta Roberta Lewandowskiego! Zaimponował techniką [ELEVEN SPORTS]

Imponujący dorobek Roberta Lewandowskiego

55 goli i 10 asyst w 47 meczach, mistrzostwo i Puchar Niemiec, wygrana Liga Mistrzów i tytuł króla strzelców we wszystkich rozgrywkach klubowych - to dorobek Roberta Lewandowskiego w ubiegłym sezonie. W skrócie, bo gdyby dopisać mniejsze wyróżnienia czy pobite rekordy, lista byłaby jeszcze dłuższa.

Wiele osób uważało, że polski napastnik był głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki, ale ten plebiscyt w tym roku został odwołany przez pandemię koronawirusa. - Komu przyznałbym Złotą Piłkę? Sobie. A uzasadnienie? Wygraliśmy wszystko, a ja w każdym z tych turniejów zostałem królem strzelców. Czy każdy inny piłkarz, gdyby to osiągnął, nie wygrałbym tej nagrody? - pytał retorycznie Lewandowski pod koniec sierpnia (więcej tutaj).

Nagroda piłkarza roku UEFA zostanie wręczona podczas losowania fazy grupowej LM, które zaplanowano na 1 października.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.