Borussia Dortmund gromi rywali w Pucharze Niemiec. Łukasz Piszczek rozpoczął sezon

Borussia Dortmund rozbiła aż 5:0 Duisburg w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 58. minucie spotkania.

Zanim rozpoczną się rozgrywki Bundesligi, w Niemczech rozgrywana jest pierwsza runda Pucharu Niemiec. W niej wicemistrzowie kraju, Borussia Dortmund, mierzyła się na wyjeździe z MSV Duisburg. Faworyt spotkania był tylko jeden i nikt nie dopuszczał do siebie nawet myśli, że piłkarze Luciena Favre mogą tego meczu nie wygrać.

I bardzo szybko pokazali, że nie interesuje ich żaden inny wynik. W 14. minucie Jadon Sancho wykorzystał rzut karny, podyktowany zagraniu ręką w polu karnym. Kwadrans później było już 2:0, gdy Bellingham wykorzystał podanie Hazarda. Przed przerwą, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się właśnie Hazard, podwyższając prowadzenie gości. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Volkmer, po tym, gdy dał się ograć Haalandowi i spóźnił się ze wślizgiem, faulując Norwega, wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Duisburga.

Festiwal strzelecki trwał także po przerwie. W 50. minucie silnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Reyna. Kilka minut później na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Kilkadziesiąt sekund później było już 5:0 po tym, gdy Marco Reus płaskim strzałem pokonał Weinkaufa, który z pewnością nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych. Ostatecznie wynik meczu już nie uległ zmianie.