"Robert Lewandowski będzie siedział tydzień pod palmą w Dubaju"

Piłkarze Bayernu Monachium otrzymają dodatkowe wolne w trakcie sezonu. W grupie piłkarzy, którzy dostaną szansę odpoczynku od trenera Hansiego Flicka, znajduje się Robert Lewandowski. To efekt napiętego terminarza sezonu 2020/2021.

Dietmar Hamann - ekspert telewizji Sky oraz były reprezentant Niemiec - twierdzi, że trener Bayernu pozwoli odpocząć najlepszym piłkarzom swojego zespołu przez częstotliwość spotkań, jaka czeka ich od rozpoczęcia sezonu (Bayern pierwszy mecz rozegra 18 września z Schalke 04).

Zobacz wideo "Jerzy Brzęczek dostał gongi za niefortunną wypowiedź i styl gry"

- Dojdzie w końcu do sytuacji, w której [Robert - przyp. red] Lewandowski lub [Thomas - przyp. red.] Mueller będzie siedział przez tydzień pod palmą w Dubaju, żeby się zregenerować - powiedział Dietmar Hamann.

 

Robert Lewandowski dostanie urlop w trakcie sezonu. Hansi Flick reaguje na napięty terminarz Bayernu

W ciągu dwunastu dni od rozpoczęcia sezonu 2020/2021 Bayern Monachium rozegra cztery spotkania. W tym czasie odbędą się dwa mecze Bundesligi, finał Superpucharu Europy oraz Superpucharu Niemiec. Podobne zdanie do Hammana ma Lothar Matthaeus, który dodatkowo zaznaczył, że Thomas Mueller będzie miał więcej czasu na odpoczynek - to dlatego, że nie gra już w reprezentacji Niemiec.

Dietmar Hamann przekonuje, że moment kryzysowy Bayernu Monachium może nastąpić na przełomie listopada. - W listopadzie nadejdzie taki moment, w którym głowa i nogi trochę się zmęczą. Pierwsze tygodnie nie przyniosą żadnych problemów, ponieważ Bayern jest w siódmym niebie. Euforia po wygranej Ligi Mistrzów poniesie drużynę przez kilka spotkań - dodał ekspert "Sky".

Były reprezentant Niemiec przypomniał kryzys Bayernu w poprzednich dwóch sezonach, zauważając jednocześnie, że nie ma zespołu w Bundeslidze, który mógłby wykorzystać słabszy moment mistrza Niemiec. 

Więcej o: