Hattrick polskiego napastnika w Pucharze Niemiec! Hertha wyeliminowana! Dziewięć bramek w meczu [WIDEO]

Martin Kobylański zdobył hattricka w meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec pomiędzy Eintrachtem Brunszwik a Herthą Berlin. Eintracht z polskim napastnikiem w składzie wygrał 5:4.

Przed starciem Eintrachtu z Herthą wiadomo było, że do kolejnej fazy Pucharu Niemiec awansuje jeden Polak - w drużynie z Brunszwiku gra bowiem Martin Kobylański, a w zespole z Berlina Krzysztof Piątek. Panowie naprzeciw siebie w piątek jednak nie stanęli, ponieważ drugi z nich przebywa obecnie na kilkudniowej kwarantannie po powrocie z Bośni i Hercegowiny, gdzie mecz Ligi Narodów rozgrywała reprezentacja Polski. Piątek nie miał kontaktu z nikim zarażonym, ale Bośnia znajduje się w Niemczech na liście krajów, po wizycie, w których trzeba odbyć przymusową kwarantannę).

Piątek nie zagrał w Pucharze Niemiec, ale inny Polak zachwycił. Hat-trick Kobylańskiego

Mimo nieobecności Piątka, polski napastnik i tak zachwycił w piątkowym meczu. Wspomniany Kobylański, który jest kapitanem Eintrachtu, zagrał świetnie i zdobył hat-tricka. 26-latek na listę strzelców dwukrotnie wpisał się jeszcze w pierwszej połowie - najpierw pokonał bramkarza Herthy uderzeniem z rzutu wolnego, a później skutecznie dobił obroniony strzał z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla Eintrachtu. Po zmianie stron obydwa zespoły dołożyły po dwa gole. Autorem jednego z nich był Kobylański, który mocnym strzałem z woleja w 67. minucie skompletował hat-tricka. Eintracht wygrał ostatecznie 5:4.

Kobylański jest piłkarzem Eintrachtu od lipca 2019 roku. Łącznie rozegrał w jego barwach 35 spotkań, w których strzelił 22 gole i zaliczył dziewięć asyst.