Robert Lewandowski wyróżniony przez legendarny zespół! Metallica o Polaku

Po zdobyciu potrójnej korony Bayern Monachium zbierał gratulacje ze wszystkich środowisk. Robert Lewandowski był jedną z postaci, które przyczyniły się do sukcesu Bawarczyków. Polaka wyróżnił nawet legendarny zespół Metallica.

Anglojęzyczny profil Bundesligi opublikował na swoim koncie na Twitterze nagranie z kilkoma najładniejszymi bramkami Roberta Lewandowskiego oraz Serge'a Gnabry'ego w drodze po triumf w Lidze Mistrzów. Do wideo użyto jednej z piosenek zespołu Metallica - "Enter Sandman". Na odpowiedź amerykańskiego zespołu nie trzeba było długo czekać.

Gratulujemy Bayernowi Monachium zdobycia potrójnej korony w tym sezonie, a także Robertowi Lewandowskiemu i Serge'owi Gnabry'emu za stworzenie najniebezpieczniejszego duetu w historii Ligi Mistrzów! Powodzenia w następnym sezonie Bundesligi!

- napisano w odpowiedzi na nagranie wideo Bundesligi.

Metallica wyróżniła Roberta Lewandowskiego i Serge'a Gnabry'ego. Bayern zbiera gratulacje

W minionym sezonie Bayern Monachium wygrał Bundesligę, Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów. Piłkarzem szczególnie wyróżniającym się w zespole Hansiego Flicka bez wątpienia był Robert Lewandowski, który prowadził w klasyfikacji strzelców we wszystkich rozgrywkach. Z tego powodu Niemcy postanowili nagrodzić Polaka, przyznając mu miano Piłkarza Roku. 

Zespół Metallica nie bez powodu wspomniał także o Serge'u Gnabrym. 25-latek zagrał w minionym sezonie dla Bayernu Monachium 46 meczów, w których strzelił 23 gole oraz zanotował 14 asyst. Zajął także 3. miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Warto wspomnieć, że pomocnik nie zagrał w zaledwie pięciu spotkaniach sezonu 2019/2020. 

Więcej o: