Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek zrezygnował z funkcji wicekapitana. Obrońca zdradził powód

Łukasz Piszczek postanowił zrzec się opaski wicekapitana w Borussii Dortmund. - Teraz chciałbym jednak aktywnie przekazać pałeczkę innym w tym aby to oni przejęli odpowiedzialność za zespół. Z tego powodu zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska wicekapitana, a także ustąpić miejsca w radzie drużyny - napisał obrońca wicemistrza Niemiec na Instagramie.

66-krotny reprezentant Polski przekazał wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Drodzy Kibice BVB! Sezon 2020/2021 będzie moim ostatnim w w barwach BVB. Chcę się cieszyć tym sezonem tak bardzo, jak to tylko możliwe - w taki sposób zaczął wpis Piszczek.

Zobacz wideo Piszczek: Czuję niedosyt, bo nie zdobyłem medalu z reprezentacją Polski

Łukasz Piszczek rezygnuje z funkcji wicekapitana w BVB. "Chciałbym przekazać pałeczkę innym"

- W ciągu ostatnich kilku lat razem z moimi kolegami lubiłem brać odpowiedzialność za kierowanie zespołem będąc w radzie drużyny i jako wicekapitan. Teraz chciałbym jednak aktywnie przekazać pałeczkę innym w tym aby to oni przejęli odpowiedzialność za zespół. Z tego powodu zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska wicekapitana, a także ustąpić miejsca w radzie drużyny. Oczywiście nadal będę pomagać bo wiem, że moje zdanie w szatni jest cenione i nadal będę wszystkim służył dobrą radą - zakończył obrońca Borussii.

 

Łukasz Piszczek nie chce meczu pożegnalnego

Polski obrońca już wcześniej złożył deklarację, że sezon 2020/21 będzie dla niego ostatnim w barwach zespołu Luciena Favre'a. Piszczek przez ostatnie 10 lat wypracował sobie miano legendy klubu z Dortmundu. Niemieccy kibice go uwielbiają i nie wyobrażają sobie swojej ulubionej drużyny bez niego. Niebawem będą musieli to jednak zrobić. - Nie jestem wypalony psychicznie, wciąż jestem głodny sukcesów i chcę coś osiągnąć - przyznał Piszczek w rozmowie z "Kickerem" Przyznał też jednak, że nie widzi opcji pozostania w piłce dłużej, niż do wspomnianego czerwca przyszłego roku.

Co ciekawe, Piszczek zapowiedział, że nie chce meczu pożegnalnego w Borussii. - Takie mecze są fajne, ale ja nie lubię być w centrum uwagi. Już moje pożegnanie z reprezentacją Polski było bardzo emocjonalne, to wystarczy. Nie do końca chcę przeżywać to drugi raz - zakończył polski obrońca.

Od 2010 roku Piszczek rozegrał w Borussii ponad 360 spotkań, w których strzelił 18 goli i zaliczył 64 asysty. W tym czasie dwa razy zdobył mistrzostwo Niemiec, dwa razy Puchar Niemiec i trzy razy Superpuchar Niemiec. W 2013 roku wystąpił też w finale Ligi Mistrzów, przegranym 1:2 z Bayernem Monachium.

Przeczytaj także: