Manchester United ma plan. Chce przeprowadzić najgłośniejszy transfer okienka

Manchester planuje sprowadzić Jadona Sancho na Old Trafford jeszcze w letnim oknie transferowym. Całkowity koszt operacji ma wynieść 120 mln euro, ale kwota ma zostać rozłożona na trzy raty - informuje "Bild".

Manchester United jest zdeterminowany, aby pozyskać Jadona Sancho, po tym, jak angielski klub zajął 3. miejsce w Premier League w sezonie 2019/20 i awansował do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Zespół Ole Gunnara Solskjaera kilka dni temu złożył już pierwszą ofertę kupna młodej gwiazdy Borussii Dortmund, oferując niemal 100 mln euro, która została odrzucona przez wicemistrza Niemiec. "Czerwone Diabły" wpadły na nowy pomysł, aby pozyskać skrzydłowego BVB. Z powodu kryzysu pandemicznego nie są w stanie wyłożyć jednorazowo oczekiwanych 120 mln euro przez niemiecki klub, dlatego planują kupić młodego Anglika, płacąc w trzech ratach.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Manchester United pozyska Sancho, płacąc w trzech ratach?

"Bild" informuje, że zespół prowadzony przez Solskjaera nie spieszy się z pozyskaniem Sancho przed 10 sierpnia, ponieważ Borussia zaakceptowałaby ofertę nawet po tym terminie, jeśli wynosiłaby przynajmniej 120 mln euro. I Manchester United właśnie tyle zamierzać wydać na gwiazdę zespołu Luciena Favre'a, ale nie jednorazowo, tylko płacąc w trzech ratach. Pierwsza wyniosłaby 70 mln euro, a dwie kolejne zostałyby rozbite na 30 i 20 mln euro.

Władze BVB chcą, aby przyszłość Sancho została wyjaśniona przed wyjazdem zespołu na przedsezonowy obóz treningowy do Bad Ragaz w Szwajcarii 10 sierpnia. Jeśli Sancho pojedzie z zespołem, to wtedy pozostanie w klubie.

Skrzydłowy ma dwa lata do końca obecnego kontraktu (do końca czerwca 2022 roku) z Borussią Dortmund i z jednej strony klub chciałby go zatrzymać na kolejny rok, ale z drugiej wie, że Sancho marzy o przenosinach do Premier League. BVB nie stoi pod ścianą, aby sprzedawać angielskiego skrzydłowego już w letnim okienku transferowym 2020 roku, więc pozwoli mu odejść z Singal Iduna Park, tylko wtedy, gdy zostaną spełnione wszystkie warunki. 

W minionym sezonie Jadon Sancho zagrał w 32 z 34 możliwych meczów Bundesligi, a łącznie w 44 spotkaniach. We wszystkich rozgrywkach strzelił 20 goli oraz miał dwadzieścia asyst. Do Borussii Dortmund dołączył w sierpniu 2017 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: