Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek ujawnił, w którym polskim klubie zakończy karierę

- Mam plany związane z Polską, które przełożyłem o rok. Mam swoją akademię, o którą muszę dbać. W dodatku chcę zagrać jeszcze w swoim klubie, LKS Goczałkowice - w rozmowie z oficjalną stroną internetową Borussii Dortmund powiedział Łukasz Piszczek. Doświadczony obrońca zdradził w ten sposób, gdzie zakończy karierę.

Łukasz Piszczek powoli żegna się z Borussią Dortmund. Jeden z najlepszych prawych obrońców w historii polskiej piłki ogłosił niedawno, że w czerwcu 2021 roku odejdzie z niemieckiego klubu. Pierwotnie miał to zrobić już w tym roku, ale jakiś czas temu przedłużył kontrakt z BVB o 12 miesięcy.

Zobacz wideo Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam"

Piszczek zdradził, gdzie zakończy karierę. Po Borussii zagra w jeszcze jednym klubie

Wiele osób twierdziło, że odejście Piszczka z Borussii będzie równoznaczne z zakończeniem przez niego kariery. Jak się okazuje, tak jednak nie będzie, bo doświadczony obrońca chce zagrać w jeszcze jednym zespole, a przygodę z piłką, przynajmniej w roli zawodnika, zakończyć w Polsce. - Mam plany związane z Polską, które przełożyłem o rok. Mam swoją akademię, o którą muszę dbać. W dodatku chcę zagrać jeszcze w swoim klubie, LKS Goczałkowice - przyznał Piszczek w rozmowie z oficjalną stroną internetową Borussii.

W akademii Piszczka w Goczałkowicach (jedynej akademii pod szyldem Borussii Dortmund poza Niemcami) obecnie trenuje ok. 60 dzieci. - Chcemy stopniowo budować drużyny do U18 [obecnie w akademii funkcjonują zespoły od U8 do U12 - red.], by mogli do nas trafiać zawodnicy z całej Polski - przyznał Piszczek.

Piszczek jest piłkarzem Borussii od lipca 2010 roku. Łącznie w jej barwach rozegrał 363 spotkania, w których strzelił 18 goli i zaliczył 64 asysty. W tym sezonie 35-latek wystąpił w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach, raz wpisując się w nich na listę strzelców i czterokrotnie asystując przy trafieniach kolegów.

Przeczytaj także: