Oficjalnie: Kolejny Polak w Fortunie Duesseldorf. "Czułem, że bardzo mnie chcą"

Były zawodnik Pogoni Szczecin, Jakub Piotrowski przeniósł się do 2. Bundesligi. Zagra w klubie innego Polaka, Dawida Kownackiego, czyli Fortunie Duesseldorf. Piotrowski ostatnio był piłkarzem belgijskiego KRC Genk.

Fortuna Düsseldorf podpisała czteroletni kontrakt z Jakubem Piotrowskim z KRC Genk. 22-letni pomocnik otrzymał koszulkę z numer 8. Polak został pierwszym letnim transferem klubu z 2. Bundesligi. We wtorek rano przeszedł testy medyczne, a po południu złożył podpis na kontrakcie.

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui"

Piotrowski w lipcu 2018 roku przeniósł się z Pogoni Szczecin do Genk. W styczniu został wypożyczony do Waasland-Beveren. W poprzednim sezonie ligowym, odwołanym w Belgii w marcu, Piotrowski rozegrał jedenaście spotkań. Ma za sobą występy w reprezentacji Polski do lat 21. i 20. 

Drugi polski piłkarz w Fortunie

Uwe Klein, dyrektor sportowy Fortuny przyznał: Jakuba Piotrowskiego kilkakrotnie obserwowaliśmy w Belgii w ostatnich latach. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie wyczerpał swojego wielkiego potencjału i będziemy zadowoleni ze współpracy. Polski pomocnik dodał: Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Fortuny. Działacze powiedzieli, że mój styl gry dobrze pasuje do Fortuny. Czułem, że bardzo chcą mnie pozyskać. Od pierwszego treningu dam z siebie wszystko.

22-latek trafił do drużyny innego Polaka, Dawida Kownackiego. Fortuna Duesseldorf to tegoroczny spadkowicz z Bundesligi, w której klub zajął siedemnaste miejsce. Spadł na nie dopiero w ostatniej kolejce sezonu, co przesądziło o spadku do 2. Bundesligi.  

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Agora SA