Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Bayernu reaguje na odwołanie Złotej Piłki i chce pomóc Lewandowskiemu. Zapowiada działanie

Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge zabrał głos nt. odwołania plebiscytu Złotej Piłki i odniósł się do fenomenalnej formy Roberta Lewandowskiego. - Mógł rozegrać najlepszy sezon w swojej karierze. [...] Nie sądzę, żeby to było sprawiedliwe - stwierdził Rummenigge.

W zeszły poniedziałek "France Football" poinformował, że w tym roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki. To pierwszy raz od 1956 roku, gdy nagroda nie zostanie przyznana. - Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołane pandemią koronawirusa - czytaliśmy w uzasadnieniu decyzji.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Prezes Bayernu Monachium o odwołaniu Złotej Piłki. "Musimy porozmawiać z FIFA"

Karl-Heinz Rummenigge dołączył do krytyków odwołania plebiscytu przeprowadzanego co roku przez "France Football". Prezes Bayernu Monachium stwierdził, że Lewandowski miał niepowtarzalną szansę, aby sięgnąć po prestiżową nagrodę. - Robert Lewandowski mógł rozegrać najlepszy sezon w swojej karierze. Niestety France Football zdecydował się nie przyznać Złotej Piłki. Nie sądzę, żeby to było sprawiedliwe. Może musimy ponownie porozmawiać z FIFA, ponieważ wszystkie najlepsze ligi z wyjątkiem Francji zakończyły sezon. Zobaczymy. Prawdopodobnie porozmawiam z Giannim Infantino (szef FIFA - red.) o możliwości głosowania - powiedział Rummenigge.

Gianni Infantino jest szefem FIFA i nie ma nic do powiedzenia w kwestii "Złotej Piłki", która jest organizowana przez francuski "France Football". Dlaczego Rummenigge nawiązał do Infantino? Być może chodzi o plebiscyt The Best FIFA Football Awards, organizowany przez FIFA na którym również wybiera się najlepszego piłkarza roku. Ten, jak niedawno podawała Marca, też może zostać odwołany.

Lewandowski w tym sezonie zdobył już mistrzostwo i Puchar Niemiec. Zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych, był najlepszym strzelcem. Klasyfikacji najskuteczniejszych graczy przewodzi też w Lidze Mistrzów, w której piłkarze Bayernu wciąż mają szanse na końcowy sukces. W rewanżowym starciu 1/8 finału zagrają z Chelsea, którą pokonali 3:0 w pierwszym meczu w Londynie (dwa trafienia Serge'a Gnabry'ego i jedno Lewandowskiego).

Przeczytaj także: