Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga ucina pierwotny budżet. Bayern i tak dostanie więcej niż w zeszłym sezonie!

Dziennikarze "Kickera" informują, że władze Bundesligi podjęły decyzję co do rozdysponowania środków pochodzących ze sprzedaży praw telewizyjnych do całych rozgrywek w przyszłym sezonie. Część klubów, w tym Bayern Monachium, otrzyma więcej pieniędzy niż w zeszłym sezonie.

Jak podał, "Kicker" władze Bundesligi na sezon 2020/2021 przewidywały podniesienie płac po wpływach z krajowej sprzedaży praw telewizyjnych do 1,383 miliarda euro. To nie uda się jednak ze względu na epidemię koronawirusa. Działacze byli zmuszeni ograniczyć kwotę do 1,2 miliarda euro.

Zobacz wideo Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Bundesliga zmniejszyła środki dla klubów ze sprzedaży praw telewizyjnych

Kluby czekają także na wypłatę pozostałej części środków za skończony sezon. Te zostały wstrzymane przez stację Eurosport w trakcie przerwy w rozgrywkach. Natomiast kwota z wpływów międzynarodowych na ten moment miałaby zmniejszyć się z 254 do 200 milionów euro i taka byłaby rozdzielana między klubami. To jednak prowizoryczna kwota - wciąż nie ustalono, jaka będzie ich ostateczna wysokość. Mają na to wpłynąć ostateczne wyniki niemieckich klubów w europejskich pucharów, które zostaną dokończone w sierpniu.

Bayern dostanie więcej pieniędzy niż w zeszłym sezonie. 70 milionów euro

Większość klubów w przyszłym sezonie zarobi więcej niż po zakończonych w maju ostatnich ligowych rozgrywkach. Bayern Monachium zamiast 67,92 miliona euro zarobi 70,64 miliona euro. Mistrzowie Niemiec o 1,2 miliona wyprzedzają Borussię Dortmund i o 5,68 miliona RB Lipsk.

Na wysokość kwoty poza dyspozycją w poprzednim sezonie wpływają także ich wyniki z ostatnich pięciu oraz dziesięciu sezonów, a także to, jak często w składzie danej drużyny trenerzy pojawiali się zawodnicy poniżej 23. roku życia. Spośród klubów 2. Bundesligi najwięcej zarobi Hannover 96 - 22,46 miliona euro. Pieniądze będą wypłacane w dwunastu, a nie jak dotychczas trzech momentach w trakcie sezonu. Pierwszy zaplanowano na 6 sierpnia. Za lipiec kluby otrzymają łącznie 70 milionów euro. 

Przeczytaj także: