Jadon Sancho coraz bliżej powrotu do Anglii. Oferta na 80 mln funtów

Jadon Sancho chce transferu do Anglii. Marc Behrenbeck, dziennikarz "Sky Sports" poinformował o determinacji piłkarza. Jednocześnie 20-latek nie może narzekać na brak zainteresowania. Głównym pretendentem do pozyskania zawodnika jest Manchester United.
Piłkarz tęskni za swoim domem i nie chce już dłużej zostawać w Dortmundzie. Trudno powiedzieć, czy zrobi podobnie jak Ousmane Dembele, ale presja na Borussii Dortmund jest obecnie znacznie zwiększona

- ocenił przyszłość Jadona Sancho w Borussii Dortmund dziennikarz "Sky Sports" w Niemczech, Marc Behrenbeck. 

Jadon Sancho dogadany z Man Utd. Kluby muszą ustalić kwotę za 20-letni talent

Według medialnych doniesień Jadon Sancho porozumiał się już z Manchesterem United ws. indywidualnego kontraktu, w ramach którego 20-latek miałby zarabiać 140 tys. funtów tygodniowo z opcją zwiększenia dochodów po rozegranym sezonie. Brytyjskie media z kolei informują o ofercie, jaką w przyszłym tygodniu władze Manchesteru United mają złożyć niemieckiemu klubowi. Według „Daily Star” będzie to 80 mln funtów.

Dodatkowym atutem Manchesteru United jest zainteresowanie 20-latkiem ze strony Ole Gunnara Solskjaera, który uznał Jadona Sancho za jednego z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia.

W minionym sezonie piłkarz zagrał w 32 z 34 możliwych meczów Bundesligi, a łącznie w 44 spotkaniach. We wszystkich rozgrywkach strzelił 20 goli oraz miał dwadzieścia asyst. Do Borussii Dortmund dołączył w sierpniu 2017 roku. Aktualna umowa zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA