Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Światowe media zgodne: To cios w Lewandowskiego! Messi będzie szczęśliwy

W tym roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki! To wielka strata dla Roberta Lewandowskiego, który jest w fantastycznej formie. Światowe media są zgodne: Polak był faworytem do wygrania i jest najbardziej poszkodowany.

Organizatorzy Złotej Piłki wydali komunikat, w którym poinformowali, dlaczego podjęli taką decyzję. Głównie chodzi o to, że w tym wyjątkowym, ze względu na pandemię, roku ich zdaniem nie byłoby sprawiedliwie przyznawać nagrodę. - Historia Złotej Piłki jest zbyt cenna, aby naruszyć renomę jej dobrego imienia. W tych gorączkowych czasach zrobienie sobie przerwy od plebiscytu FF jest luksusem i nieocenioną koniecznością. Dzięki temu piłka nożna jako całość odzyska rozpęd, rozmach, pasję i emocje. Nie możemy się doczekać kolejnej gali Złotej Piłki - napisano w komunikacie wydanym przez "France Football". 

Zobacz wideo Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii!

Zagraniczne media są zgodne: To cios w Lewandowskiego

Decyzja organizatorów Złotej Piłki wywołała fale komentarzy w prasie światowej. Hiszpańska "Marca" przygotowała listę piłkarzy, którzy jej zdaniem zostali najbardziej poszkodowani. Są na niej Leo Messi, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Sergio Ramos i Karim Benzema. Hiszpanie o Lewandowskim napisali: Mistrz Bundesligi z Bayernem Monachium, lider w klasyfikacji Złotego Buta z 34 bramkami, kamień węgielny bawarskiej drużyny, która miała fenomenalny sezon. Bayern będzie jednym z głównych kandydatów do wygrania całych rozgrywek Ligi Mistrzów, które zostaną dokończone w sierpniu. 

Francuskie RMC Sport twierdzi, że to Lewandowski jest największym przegranym po decyzji "France Football". - Zapewne o nagrodzie zadecydowałaby Liga Mistrzów, która będzie dokończona za miesiąc. W tym momencie bukmacherzy stawiali, że głównym faworytem do Złotej Piłki był jeden człowiek: Robert Lewandowski, gwiazda Bayernu - napisano. Jak przypomnieli Francuzi, Polak strzelił 51 goli w 43 występach w tym sezonie i odegrał kluczową rolę w zdobyciu tytułu mistrzowskiego przez Bayern. - Jak wiemy, elektorzy Złotej Piłki lubią czasem nagradzać zawodników za stabilną formę. 31-letni Lewandowski przez wiele sezonów pokazuje, że jest jednym z najlepszych numerów 9 na świecie - dodano.

- Lionel Messi będzie szczęśliwy, Robert Lewandowski raczej mniej. Po raz pierwszy od 1956 roku "France Football" nie przyzna Złotej Piłki - napisał "Bild". Niemiecki dziennik przywołał tłumaczenie organizatorów, którzy twierdzą, że wybór najlepszego piłkarza roku w czasie pandemii byłby niesprawiedliwy. - Po znakomitym sezonie Lewandowski miałby realną szansę na zdobycie po raz pierwszy Złotej Piłki. W tym sezonie Ronaldo i Messi nie wyróżniali się tak, jak Polak - czytamy w komentarzu.

Niemcy tłumaczą, dlaczego Lewandowski powinien wygrać

Na portalu bundesliga.com pojawiła się w poniedziałek analiza zatytułowana:  Dlaczego Robert Lewandowski powinien zdobyć tegoroczną Złotą Piłkę? - Biorąc pod uwagę kryteria plebiscytu ciężko znaleźć w tym sezonie lepszego kandydata niż Lewandowski. Najlepszym jak do tej pory miejscem Lewandowskiego w plebiscycie "France Football" było czwarte w 2015 roku, gdy znalazł się za Messim, Ronaldo i Neymarem - wskazano. 

Także "The Sun" twierdzi, że najbardziej na decyzji "France Football" straci kapitan naszej reprezentacji. - To cios dla napastnika Bayernu, który był głównym faworytem do nagrody - napisali Anglicy. Z kolei "Daily Mail" zwraca uwagę, że to zła wiadomość dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma w tym momencie pięć Złotych Piłek i pozostaje w tyle za Leo Messim. Argentyńczyk wygrał rok temu i ma aż sześć takich nagród.

Przeczytaj też: