Organizatorzy Złotej Piłki pod ostrzałem. "Lewandowski to jedyna odpowiedź"

W tym roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki! To wielka strata dla Roberta Lewandowskiego, który jest w fantastycznej formie i byłby jednym z faworytów. - Dziwna decyzja, dziwne oświadczenie - napisał Michael Cox z The Athletic, a organizujące galę "France Football" jest krytykowane z każdej strony.

Organizatorzy Złotej Piłki wydali komunikat, w którym poinformowali, dlaczego podjęli taką decyzję. Głównie chodzi o to, że w tym wyjątkowym, ze względu na pandemię, roku ich zdaniem nie byłoby sprawiedliwie przyznawać nagrodę. - Historia Złotej Piłki jest zbyt cenna, aby naruszyć renomę jej dobrego imienia. W tych gorączkowych czasach zrobienie sobie przerwy od plebiscytu FF jest luksusem i nieocenioną koniecznością. Dzięki temu piłka nożna jako całość odzyska rozpęd, rozmach, pasję i emocje. Nie możemy się doczekać kolejnej gali Złotej Piłki - napisano w komunikacie wydanym przez "France Football". 

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli

Krytyczne komentarze pod adresem organizatorów Złotej Piłki. "To był rok Lewandowskiego"

- Na tę chwilę Lewandowski to jedyna odpowiedź - napisał Adriano Del Monte, dziennikarz współpracujący m.in. z ESPN czy Fox Sports, odpowiadając na pytanie, kto by zdobył Złotą Piłkę, gdyby została przyznana.

Meksykański dziennikarz Xavier Sol stwierdził, że "to był rok Lewandowskiego", choć szanse na nagrodę mieliby również Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, a bardzo wiele zależałoby od turnieju finałowego Ligi Mistrzów.

Decyzja organizatorów wywołała liczne komentarze. W większości krytyczne, pełne niezrozumienia. - Kompletnie niezrozumiała decyzja. To, że nie gra liga francuska, to nie jest problem Roberta Lewandowskiego - napisał Michał Kołodziejczyk z Canal+.

- Dla nas i tak Robert jest Golden Boy. Oni chyba komuś chcieli dać tę Złotą Piłką z Uber Ligue 1. To były miesiące Lewandowskiego - dodał Mateusz Borek z Kanału Sportowego.

- Złota Piłka nie zostanie przyznana po raz pierwszy od jej powstania w 1956 roku. Każda duża europejska liga i rozgrywki międzynarodowe zostaną dokończone. Oprócz ligi francuskiej z powodu pandemii - zauważył także Rob Harris z The Associated Press.

- Dziwna decyzja, dziwne oświadczenie. Wciąż wiele dzieje się w futbolu - napisał Michael Cox z The Athletic.

- Zgadzam się z Michaelem Coxem, że decyzja o odwołaniu Złotej Piłki jest dziwna. "Ochrona wiarygodności takiej nagrody oznacza zapewnienie jej ponadczasowej nieskazitelności" - to samo w sobie jest bzdurą. Pomyślcie, że możecie "nieznacznie" przeceniać uczciwość / prestiż swojej nagrody, chłopaki - napisał Oliver Kay z The Athletic, adresując swój wpis do organizatorów Złotej Piłki.

- W sumie, nie muszą już wracać z tą Złotą Piłką. Będziemy zdrowsi oraz pożyteczniej spędzimy czas - podsumował Paweł Wilkowicz z portalu Sport.pl.

Przeczytaj też:

Więcej o: