Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Bundesligi postawili na Lewandowskiego! Największym odkryciem wcale nie Haaland

Robert Lewandowski został kolejny raz doceniony, tym razem przez piłkarzy grających w 1. Bundeslidze, którzy w przeprowadzonej ankiecie przez "Kicker" uznali napastnika Bayernu Monachium za najlepszego gracza rozgrywek.

"Kicker" w każdym roku podsumowuje sezon za pomocą ankiety, którą wypełniano wszyscy gracze. Nie inaczej było po zakończeniu sezonu 2019/20. 270 piłkarzy udzieliło w sumie odpowiedzi na 14 pytań. 

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Ankieta "Kickera": Lewandowski wybrany przez piłkarzy najlepszym graczem z pola w Bundeslidze

Postanowili wybrać m.in. najlepszego piłkarza Bundesligi z pola, którym został Robert Lewandowski (34 gole w 31 meczach ligi niemieckiego w zakończonym sezonie). Polski napastnik zgromadził aż 42,6 proc. wszystkich głosów, wyprzedzając Jadona Sancho z Borussii Dortmund (14,1 proc.) i Joshuę Kimmicha (12,2 proc.). 

Inne pytanie brzmiało: "Kto jest najlepszym piłkarzem na świecie?". Tutaj Lewandowski był dopiero trzeci (tylko 10,7 proc. głosów), przegrywając zdecydowanie z Leo Messim (54,8 proc.) i minimalnie z Cristiano Ronaldo (12,6 proc.). 

Najlepszym trenerem na świecie wg piłkarzy został uznany Juergen Klopp, który zgromadził niemal 75 proc. głosów i zdeklasował drugiego Pepa Guardiolę (13 proc.). Natomiast najlepszym szkoleniowcem w Bundeslidze wybrano Hansiego Flicka (61,1 proc.), a największym trenerskim niewypałem Juergena Klinsmanna (32,6 proc.).

Wybrano również piłkarzy, którzy zrobili największy regres. Tutaj bezkonkurencyjny był Mario Goetze (30 proc.), który w Borussii Dortmund praktycznie nie grał. Drugi w tej klasyfikacji był Alexander Nuebel (11,5 proc.).

W innej ciekawej kategorii odkryciem sezonu został Alphonso Davies (44,8 proc.). Drugi był Erling Haaland (18,1 proc.), a trzeci Marcus Thuram (5,2 proc.).

Tak wyglądają pełne wyniki ankiety "Kickera" we wszystkich 14 kategoriach:

Przeczytaj także: