Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek stracił tron w Hercie Berlin. "Nowy król"

Matheus Cunha jest w tej chwili najwyżej wycenianym piłkarzem Herthy Berlin (wzrost z 18 do 22 mln euro). Nierówna forma Krzysztofa Piątka sprawiła, że Polak bardzo stracił na wartości (spadek z 27 do 21,5 mln euro) - donosi portal bz-berlin.de.

W zimie zespół prowadzony obecnie przez Bruno Labbadię dokonał dwóch dużych transakcji. Do drużyny ze stolicy Niemiec przyszli Krzysztof Piątek z AC Milan, kupiony za 24 miliony euro i Matheus Cunha, pozyskany z RB Lipsk za 18 milionów. 

Zobacz wideo Bundesliga. TOP5 goli 28. kolejki. Matheus Cunha z fenomenalną bramką [ELEVEN SPORTS]

Piątek już nie jest najdroższym piłkarzem Herthy. Cunha "nowym królem"

Portal bz-berlin.de podał najnowsze wyceny dwóch zawodników, wokół których ma być budowany skład Herthy na następny sezon Bundesligi. Wartość Krzysztofa Piątka mocno spadła z powodu jego słabszej formy tuż po przyjściu do klubu, a także kryzysu epidemicznego. Obecnie Polak jest wyceniany na 21,5 mln, co oznacza spadek aż o 6,5 mln euro w 2020 roku. Jeśli cofniemy się rok wcześniej, do czerwca 2019 rok, to różnica jest jeszcze większa. Wówczas polski "Pistolero" był warty nawet 40 mln euro. - Piątek stracił tron. Cunha to nowy król - napisał berliński portal.

Strzelec 26 goli dla Milanu i Genoi, w zespole Herthy zatracił skuteczność i w całym ligowym sezonie strzelił tylko cztery gole, w tym dwa z rzutów karnych w 15 meczach. Przez długi okres miał olbrzymie problemy, aby wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie. Dopiero w końcówce Bundesligi wystąpił kilka razy z rzędu w pierwszej jedenastce kosztem Vedada Ibisevicia, który dłużej już nie będzie zawodnikiem berlińskiego zespołu. Władze klubu zdecydowały się nie przedłużać kontraktu z doświadczonym Bośniakiem. Od 1 lipca napastnik z Bałkanów jest do wzięcia za darmo.

Gwałtowny spadek wartości Piątka sprawił, że nie jest on już najdroższym piłkarzem Herthy. Na pierwsze miejsce awansował Matheus Cunha, którego wartość szacuje się na 22 mln euro. Brazylijczyk strzelił pięć goli w jedenastu meczach po przyjściu z RB Lipsk. W wielu meczach Herthy popisywał się sztuczkami technicznymi. 21-latek podniósł swoją wartość rynkową o cztery miliony euro

Przeczytaj także: