Gol w 96. minucie dał utrzymanie utytułowanemu klubowi! "Nie wiemy, co napisać" [WIDEO]

Niesamowite emocje w Niemczech! Bramka zdobyta w 96. minucie dała utrzymanie w 2. Bundeslidze drużynie FC Nurnberg!

W barażu o 2. Bundesligę zmierzyły się zespoły FC Nurnberg i FC Ingolstadt 04. Ten pierwszy zajął 16. miejsce w drugiej lidze niemieckiej, a drugi czwarte w trzeciej lidze niemieckiej. W pierwszym meczu między tymi drużynami w Norymberdze gospodarze wygrali 2:0. Obie bramki zdobył dla nich Fabian Nurnberger.

W rewanżu na stadionie Ingolstadt gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 53. minucie objęli prowadzenie, gdy gola strzelił Stefan Kutschke. W 62. minucie był remis w dwumeczu, bo trafienie dla Ingolstadt zanotował Tobias Schrock. Cztery minuty później fani gospodarzy oszaleli z radości, gdy bramkę zdobył Robin Krausse. Wynik 3:0 dawał awans do 2. Bundesligi ich drużynie.

Nie był to jednak koniec emocji. Goście zaciekle walczyli o jednego gola, który dałby im utrzymanie na zapleczu Bundesligi. Sędzia doliczył do drugiej połowy sześć minut i w ostatniej z nich FC Nurnberg zdobyło bezcenną bramkę. Autorem trafienia był Fabian Schleusener. Dzięki tej bramce zdobytej na wyjeździe zespół z Norymbergi zwyciężył w barażowym dwumeczu i w przyszłym sezonie dalej będzie występował w 2. Bundeslidze.

- Nie wiemy, co napisać. Utrzymujemy się! - napisano na profilu FC Nurnberg na Twitterze.

Gratulacje od Schalke

Gratulacje złożyło także Schalke 04. Kluby z Gelsenkirchen i Norymbergi przyjaźnią się. - Dzisiaj możemy się zrelaksować. Dobra robota, FC Nurnberg. Miłej niedzieli dla wszystkich! - napisano na Twitterze.

Odezwali się także fani Schalke. - Gratulacje dla naszych przyjaciół z FC Nurnberg za uniknięcie wczoraj spadku - napisano.

FC Nurnberg to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Niemczech. Zwycięzca Bundesligi z 1968 roku, czterokrotny zdobywca Pucharu Niemiec (1935, 1939, 1962, 2007). Ostatni raz w Bundeslidze grał w sezonie 2018/2019. Od tego czasu występuje na zapleczu pierwszej ligi niemieckiej.