Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski wybrany piłkarzem sezonu! Miażdżąca przewaga

Związek Zawodowy Piłkarzy w Niemczech (VDV) wybrał najlepszych zawodników sezonu 2019/2020 w Bundeslidze. Z miażdżącą przewagą wygrał Robert Lewandowski, który wyprzedził Jadona Sancho i Joshuę Kimmicha.

Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, korona króla strzelców Bundesligi i kilka pobitych rekordów. To sezon Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Ale to nie koniec, ponieważ wraz z Bawarczykami kapitan reprezentacji Polski ma jeszcze szansę na wygranie Ligi Mistrzów. Najlepszy strzelec zespołu Hansiego Flicka rozgrywa właśnie jeden z najlepszych sezonów w karierze.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Doskonały sezon Lewandowskiego został doceniony przez Związek Zawodowy Piłkarzy w Niemczech (VDV). Polak został wybrany Zawodnikiem Sezonu 2019/20 w Bundeslidze, otrzymując aż 40,2 proc. głosów. Z dużą przewagą wyprzedził Jadona Sancho (13,9 proc.) i Joshuę Kimmicha (7,2 proc.). Lewandowski zwyciężył w tym zestawieniu już po raz czwarty - poprzednio w 2013, 2017 i 2018 roku.

Polski napastnik ma szansę zostać pierwszym piłkarzem Bundesligi od 1996 roku, który wygra Złotą Piłkę. Ostatnim był Matthias Sammer, gdy bronił barw Borussii Dortmund. W swoim felietonie na łamach niemieckiego Sky Lotthar Matthaeus, rekordzista pod względem występów w reprezentacji Niemiec i zdobywca Złotej Piłki z 1990 roku, napisał, że Robert Lewandowski "całkowicie na to zasłużył, aby wygrać Złotą Piłkę". - Jest najlepszym strzelcem w każdych rozgrywkach. W Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów. Zobaczymy, czy to wystarczy na wygranie Złotej Piłki, ale całkowicie na to zasłużył po wybitnym sezonie. - napisał Matthaeus.

Przeczytaj także: