Hansi Flick wyznaczył nowy cel Bayernu Monachium. "Nie mogę się doczekać"

Hansi Flick przygotowuje swój zespół do sierpniowego turnieju Ligi Mistrzów. Niemiecki szkoleniowiec zapowiedział, że sukces na arenie międzynarodowej, jest teraz kluczowym celem Bayernu Monachium.

Bayern Monachium zdominował ostatnie lata w krajowych rozgrywkach. W obecnym sezonie piłkarze Hansiego Flicka sięgnęli już po podwójną koronę. W czerwcu zagwarantowali sobie mistrzostwo Bundesligi, a w minioną sobotę wygrali z Bayerem Leverkusen (4:2) w finale Pucharu Niemiec. Kolejnym celem Bawarczyków jest zdobycie Ligi Mistrzów, do której podchodzą z rezerwą trzech goli zdobytych na wyjeździe w meczu 1/8 finału przeciwko Chelsea.  

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

- Nie mogę się doczekać tego, aby po wakacjach przygotowywać się do kolejnego celu z drużyną. To oczywiście finał Ligi Mistrzów. Indywidualne treningi nie są łatwe, ale musimy być w dobrej formie, gdy nadejdzie czas - powiedział Hansi Flick podczas ceremonii.

Bayern Monachium w drodze po Ligę Mistrzów - kolejny cel Hansiego Flicka

Bayern Monachium w obecnym sezonie pozostaje maszyną nie do zatrzymania. W Lidze Mistrzów nie przegrał ani jednego meczu, może się pochwalić natomiast siedmioma wygranymi i bilansem 27 bramek zdobytych przy zaledwie pięciu straconych. Triumf na arenie międzynarodowej jest kolejnym celem Hansiego Flicka.

Trener Bawarczyków pojawił się w siedzibie klubu w poniedziałkowy poranek i pozostawił w gablotach zdobyte w bieżącym sezonie puchary. Elementem, który może zakłócić formę piłkarzy Bayernu Monachium, jest dwutygodniowa przerwa przed sierpniowym turniejem Ligi Mistrzów. Jednak Hansi Flick zauważa, że gotowość do gry jest obecnie kluczową sprawą w zespole. 

Final 8 Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia. W ciągu kilkunastu dni rozegrane zostaną zaległe rewanże 1/8 finału rozgrywek oraz ich kolejne fazy. Mecze odbywać się będą na dwóch stadionach - Estadio da Luz oraz Estadio Jose Alvalade XXI. 

Więcej o: