Lewandowski zasługuje! Niemcy masowo głosują na Polaka. Dostał aż 90 proc. głosów

92 - dokładnie tyle procent czytelników portalu internetowego dziennika "Bild" stwierdziło, że Robert Lewandowski zasługuje na zdobycie Złotej Piłki. W ankiecie udział wzięło ponad 25 tys. osób.

Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, korona króla strzelców Bundesligi i kilka pobitych rekordów. To sezon Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. A to nie koniec, bo wraz z Bawarczykami kapitan reprezentacji Polski ma jeszcze szansę na wygranie Ligi Mistrzów. Najlepszy strzelec zespołu Hansiego Flicka rozgrywa właśnie jeden z najlepszych sezonów w karierze. I być może zostanie za to wynagrodzony.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Złota Piłka dla Lewandowskiego? Niemcy nie mają wątpliwości

Lewandowskiemu, poza sukcesem reprezentacyjnym, w karierze brakuje przede wszystkim jednego - Złotej Piłki, najważniejszego trofeum indywidualnego w piłce nożnej. Polak kilkukrotnie był do niej nominowany, ale nigdy nie udało mu się do niej nawet zbliżyć. W tym roku może być jednak inaczej. 

Cristiano Ronaldo i Leo Messi, którzy do tej pory najczęściej wygrywali Złotą Piłkę, nie błyszczą już tak, jak w ostatnich sezonach. CR7 w Juventusie często jest krytykowany, podobnie jak Messi w Barcelonie Poza wspomnianą dwójką trudno jednak znaleźć piłkarza, który znacząco wyróżnia się na tle innych. Tak znacząco, jak Lewandowski robi to w Niemczech. - Zawodnik z Bundesligi może wygrać Złotą Piłkę. Dlaczego nie? Lewandowski ma już fundamenty do tego, by to zrobić - po weekendowym finale Pucharu Niemiec powiedział Hansi Flick, trener Bayernu.

Jego zdanie podzielają niemieccy kibice, którzy wzięli udział w specjalnej ankiecie przygotowanej przez portal internetowy dziennika "Bild". Spośród ponad 25 tys. głosujących, aż 92 proc. uważa, że Lewandowski powinien otrzymać Złotą Piłkę.

Przeczytaj także:

Więcej o: