Złota Piłka dla Lewandowskiego! Legenda nie ma wąpliwości. "Lewy, Lewy i długo nic"

Jerzy Dudek, legenda polskiej piłki, w swoim felietonie w "Przeglądzie Sportowym" wskazał, że Robert Lewandowski jest według niego najpoważniejszym kandydatem do zdobycia Złotej Piłki. - Wszedł na jeszcze wyższy poziom. Wszyscy głosujący w plebiscycie "Złotej Piłki" po prostu muszą poważnie brać go pod uwagę - napisał.

Jerzy Dudek w najnowszym felietonie dla "Przeglądu Sportowego" wypowiedział się w sprawie ewentualnej Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego. - Każdy z triumfatorów Złotej Piłki potrzebował wisienki na torcie. W tym sezonie będzie nią wygrana w Champions League. Bayern bardzo o niej marzy. Robert zagra o dwie rzeczy – o sukces klubowy i o swój, bo w ten sposób zamknąłby usta wszelkim krytykom - napisał były bramkarz i zwycięzca Ligi Mistrzów z Liverpoolem

Zobacz wideo Serie A. Napoli - Roma 2:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Lewandowski ze Złotą Piłką? "Najpoważniejszy kandydat"

Dudek twierdzi, że Polak zbliżył się do Messiego czy Ronaldo. - 51 bramek w 43 występach w barwach Bayernu. Nieprawdopodobny wynik, porównywalny z genialnymi sezonami Cristiano i Messiego. Ale i ich przebija. Oni nadal rozgrywają bardzo dobre sezony, jasne, ale już nie są na nieosiągalnym poziomie. Troszkę znormalnieli - stwierdził. 

Bramkarz ocenił, że Lewandowski jest głównym faworytem do zwycięstwa w plebiscycie. - Robert przyzwyczaił nas do rozgrywania genialnych sezonów, ale teraz wszedł na jeszcze wyższy poziom. Wszyscy głosujący w plebiscycie „Złotej Piłki” po prostu muszą poważnie brać go pod uwagę. Lewandowski to dziś najpoważniejszy kandydat do Złotej Piłki, a rywala na horyzoncie nie widać. Dla mnie w tym plebiscycie jest Lewy, Lewy i długo nic - wskazał Dudek. 

Przeczytaj także:

Więcej o: