Robert Lewandowski gotowy na Złotą Piłkę! Wielkie słowa. To już nie są żarty

Hansi Flick rozpływał się nad formą Polaka po wygraniu Pucharu Niemiec z Bayerem Leverkusen (4:2), z którym Polak dwa razy trafił do siatki. Trener Bayernu Monachium jest przekonany, że Robert Lewandowski jest faworytem wyścigu o Złotą Piłkę za 2020 rok. - Sposób, w jaki przyjął piłkę i sfinalizował całą akcję. Przygotował w tym roku podwaliny pod to osiągnięcie - stwierdził Flick.

Hansi Flick po zakończeniu spotkania na konferencji prasowej postanowił wypowiedzieć się o nieprawdopodobnej formie strzeleckiej Lewandowskiego w sezonie 2019/20. Trener mistrzów Niemiec upatruje w polskim piłkarzu faworyta do zdobycia Złotej Piłki.

Zobacz wideo Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii! [ELEVEN SPORTS]

Flick o Lewandowskim i Złotej Piłce: Dlaczego nie?

- Pięćdziesiąt jeden bramek jest niesamowitym osiągnięciem. Pierwszy gol Lewego w finale, a trzeci w tym meczu był już doskonały. Sposób, w jaki przyjął piłkę i sfinalizował całą akcję. Oczywiście, miał również trochę szczęścia. Ale to go wyróżnia, że ma pewność co do swojej jakości - powiedział Flick.

Lewandowski znajduje się bardzo wysoko w notowaniach do wygrania Złotej Piłki. Jeżeli Polakowi udałoby się to osiągnąć, to zostałby pierwszym piłkarzem Bayernu od 1981 roku, kiedy to Karl-Heinz Rummenigge zdobył prestiżowy laur.

- Widzę, że w tym roku strzelił 34 gole w Bundeslidze, możesz pomyśleć o tym, jak zawodnik z Bundesligi może zostać zwycięzcą Złotej Piłki. Dlaczego nie? Przygotował tym roku podwaliny pod to osiągnięcie. Życzę mu powodzenia - zakończył Flick.

W 2019 roku Złotą Piłkę wygrał Leo Messi przed drugim Virgilem van Dijkiem i trzecim Cristiano Ronaldo. Od 2008 roku najlepszym piłkarzem świata zostawał tylko Messi albo Cristiano Ronaldo. Jedynym wyjątkiem był 2018 rok, kiedy najlepszy był Luka Modrić.

Przeczytaj także:

Więcej o: