Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

374 mln euro! Klub Krzysztofa Piątka ma mocarstwowe plany

Hertha Berlin zostanie zasilona dodatkowym kapitałem w wysokości 150 mln euro. Wszystko po to, aby sprowadzić nowych piłkarzy i w niedalekiej przyszłości rywalizować o mistrzostwo Niemiec - donosi "Kicker".

Hertha Berlin i Tennor Holding BV kierowane przez Larsa Windhorsta osiągnęły porozumienie w wyniku którego firma zainwestuje kolejne 150 mln euro w zespół ze stolicy Niemiec. Sprawi to, że firma zwiększy swój pakiet kontrolny w klubie do 66,6 proc.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Wielkie ambicje i plany Windhorsta

Niemiecki inwestor pierwszą transzę - 50 mln - zamierza przelać w lipcu, a kolejną - 100 mln - w październiku. Współpraca firmy Windhorsta z Herthą rozpoczęła się w lecie poprzedniego roku. Do tej pory klub z Berlina został zasilony kwotą 224 mln euro. W sumie więc będzie to aż 374 mln euro.

W radzie nadzorczej Herthy będzie zasiadał Jens Lehmann, który zastąpi Juergena Klinsmanna. Były niemiecki golkiper w środę oficjalnie został wybrany przez Windhorsta na członka 9-osobowej rady.

Gegenbauer: Hertha nigdy nie była lepsza pod względem ekonomicznym w swojej historii

- Jestem bardzo zadowolony z dalszego wzrostu udziałów Tennor Holding BV. To kolejny wyjątkowy krok dla Herthy. Dzięki temu klub nigdy nie był w lepszej sytuacji ekonomicznej w swojej historii - powiedział prezes Herthy Berlin, Werner Gegenbauer, cytowany przez "Kickera". 

I dodał: - Wraz z nowym podwyższeniem kapitału dotrzymujemy obietnicę dalszego wspierania klubu. To podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie, szczególnie w trudnych czasach pandemicznych. Cieszę się z tego, ponieważ to otwiera wspaniałe możliwości dla władz Herthy, aby pomóc klubowi odnieść sukces - powiedział Lars Windhorst, prezes Tennor Holding BV.

Krzysztof Piątek strzelił cztery gole w Bundeslidze

W zakończonym sezonie 2019/20 w Bundesligi Hertha zajęła 10. miejsce z 41 punktami na koncie. Graczem berlińskiego zespołu jest Krzysztof Piątek, który w 15 ligowych meczach strzelił cztery gole i miał jedną asystę.

Przeczytaj także: