Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polak wybrany najlepszym bramkarzem ligi! Prestiżowe wyróżnienie cenionego komentatora

Ralph Gunesch, czyli jeden z najbardziej cenionych komentatorów Bundesligi z platformy DAZN, uznał, że najlepszym bramkarzem minionego sezonu w Niemczech był Rafał Gikiewicz.

To był bardzo dobry sezon dla Rafała Gikiewicza. Polski bramkarz wydatnie pomógł beniaminkowi Bundesligi - Unionowi Berlin - w utrzymaniu w lidze na kolejny sezon. 32-latek w 37 meczach ośmiokrotnie zachował czyste konto, znajdując się wśród 20 najlepiej ocenianych piłkarzy ligi przez "Kickera".

Zobacz wideo Bundesliga. Gikiewicz zatrzymał pseudokibiców Unionu [ELEVEN SPORTS]

Postawę Gikiewicza docenił też Ralph Gunesch, czyli jeden z najbardziej cenionych komentatorów Bundesligi z platformy DAZN. Jego zdaniem nasz bramkarz był najlepszym golkiperem w minionym sezonie rozgrywek.

Gikiewicz doceniany w Niemczech

Dobra gra Gikiewicza została też dostrzeżona przez inne kluby. To właśnie dlatego Polak od następnych rozgrywek będzie zawodnikiem Augsburga. Od 1 lipca Gikiewicz jest już wolnym piłkarzem po tym, jak wygasł jego kontrakt z Unionem.

Nasz bramkarz podpisał z nowym klubem kontrakt na trzy lata. Transfer przeprowadził były reprezentant Polski Artur Wichniarek, który współpracuje z Gikiewiczem. Augsburg zajął 15. miejsce w minionym sezonie Bundesligi.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .