Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Bayern Monachium ogłosił kolejny transfer. "Jesteśmy szczęśliwi"

Bayern Monachium pozyskał Tanguya Kouassiego z PSG. - To jeden z największych talentów w Europie - zachwala go Hasan Salihamidzić.

18-letni Kouassi podpisał kontrakt z Bayernem Monachium po tym, jak wygasł jego kontrakt z PSG. Mistrzowie Francji robili wszystko, by go zatrzymać, ale nie udało im się to. Umowa Francuza będzie ważna do 30 czerwca 2024 roku. - Chociaż nominalnie jest środkowym obrońcą, może grać na kilku pozycjach w defensywie - czytamy na oficjalnej stronie Bayernu.

Zobacz wideo SSC Napoli - SPAL 3:1. Asysta Arkadiusza Recy [ELEVEN SPORTS]

Bayern Monachium pozyskał "jeden z największych talentów"

- Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy go pozyskać. W naszej opinii to jeden z największych talentów w Europie. Jesteśmy przekonani, że będzie wielkim wzmocnieniem naszego zespołu - powiedział nowy członek zarządu Bayernu Hasan Salihamidzić. - Jestem szczęśliwy. Bayern to wielki klub, z ogromnymi tradycjami. Mam nadzieję, że wywalczę sobie miejsce w składzie i rozegram wiele meczów. Będę ciężko na to pracował - powiedział Kouassi.

Kouassi w barwach PSG zagrał w sezonie 2019/20 w 10 meczach we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich aż 3 gole. 18-latek urodził się w Paryżu. Jego wartość rynkową szacuje się na około 11 milionów euro. Bayern w pokonanym polu zostawił RB Lipsk, który również wykazywał zainteresowanie Kouassim.

Już wcześniej Bayern oficjalnie zaprezentował Alexandra Nuebela, który przyszedł z Schalke na zasadzie wolnego transferu. Największy hit transferowy jest dopiero przed nami: według niemieckich mediów transfer Leroya Sane z Manchesteru City jest już na ostatniej prostej >>