Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ogromne problemy Borussii Dortmund! Obliczyli wszystkie straty. Pierwsza taka sytuacja od 10 lat

45 mln euro - tyle wynosi strata Borussii Dortmund spowodowana pandemią koronawirusa. Wicemistrzowie Niemiec zaliczyli właśnie pierwszy od 10 lat sezon ze stratą. Stratą, która może zmusić ich do sprzedaży gwiazd.

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele. Przerwa w rozgrywkach spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa uderzyła w wiele klubów na całym świecie, sprawiając problemy nawet najlepszym z nich. Jednym z zespołów, który skutki kilkumiesięcznej przerwy odczuł najbardziej jest Borussia Dortmund.

Zobacz wideo Borussia Dortmund - Hoffenheim 0:4. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Borussia Dortmund w tarapatach. Klub będzie musiał sprzedać piłkarzy?

Jak poinformował "Kicker", wicemistrzowie Niemiec przez pandemię stracili aż 45 mln euro. 1/3 tej kwoty to stracone wpływy z biletów sprzedawanych na każdy mecz domowy. Reszta to prawa telewizyjne, straty na sprzedaży klubowych gadżetów, a także wiele innych aspektów. Łącznie to więc strata gigantyczna, szczególnie dla klubu, który nie jest znany z pękającego w szwach budżetu, a kilkanaście lat temu był na skraju upadku.

Borussia przez pandemię zaliczy więc pierwszy od 10 lat sezon ze stratą finansową. Sytuacja dramatyczna w klubie z Dortmundu co prawda nie jest, ale jego szefowie i tak mogą posunąć się do zdecydowanych działań, w celu załatania budżetowej dziury sprzedając jednego ze swoich graczy. Wiadomo, że od dawna wiele klubów interesuje się m.in. pozyskaniem Jadona Sancho. Mówi się, że BVB za Anglika może otrzymać ponad 100 mln euro (portal Transfermarkt jego wartość szacuje na 117 mln euro).

Sancho w tym sezonie rozegrał 44 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 20 goli i zaliczył tyle samo asyst.

Przeczytaj także: