Lewandowski rozbił bank! Pierwszy Polak w historii. Nie dał szans rywalom

Lewandowski został doceniony w klasyfikacji ocen magazynu "Kicker" w całym sezonie Bundesligi. Napastnik Bayernu miał najlepszą średnią not wśród wszystkich zawodników niemieckich rozgrywek.

Robert Lewandowski to najlepiej oceniany zawodnik tego sezonu Bundesligi według magazynu "Kicker". Polak wygrał klasyfikację ze średnią 2,42, gdzie ocena "1" to klasa światowa. To także jego osobisty rekord - dotąd jego najlepszą uśrednioną notą po zakończeniu rozgrywek było 2,63 z sezonu 2015/2016. W tym sezonie wygrał tę klasyfikację jako pierwszy Polak w historii. 

Zobacz wideo Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4. Robert Lewandowski na 0:3 [ELEVEN SPORTS]

Lewandowski najlepszy w klasyfikacji "Kickera". Spora przewaga nad rywalami

Drugi w klasyfikacji pomocnik Bayernu, Leon Goretzka stracił do Lewandowskiego 0,29 - to największa strata do lidera od pięciu lat. Napastnik Bayernu miał także największą liczbę nominacji do jedenastki kolejki spośród wszystkich zawodników niemieckiej ligi - aż dziewięć razy. Trzy sezony temu miał ich jeszcze więcej, bo dziesięć.

Robert Lewandowski strzelił gola w ostatnim meczu sezonu Bundesligi Bayernu Monachium z Wolfsburgiem, wygranym 4:0. Dzięki tej bramce dorobek Polaka wzrósł do 34 goli i został królem strzelców z przewagą sześciu trafień nad drugim Timo Wernerem i aż 17 nad trzecim Jadonem Sancho. Bayern zakończył sezon z 82 punktami na koncie. Już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec, trzydzieste w historii klubu.

Przeczytaj także:

Więcej o: