Bayern zmiażdżył Wolfsburg w ostatniej kolejce! Lewandowski z kolejnym rekordem!

VfL Wolfsburg nie miał nic do powiedzenia z Bayernem Monachium w ostatniej kolejce Bundesligi. Mistrzowie Niemiec rozgromili gospodarzy 4:0 po golach Kingsleya Comana, Michaela Cuisance, Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera. Polski napastnik zakończył sezon z 34 bramkami na koncie!

Bayern Monachium przed ostatnim spotkaniem ligowego sezonu 2019/20 był niepokonany w 2020 roku na wszystkich frontach. Mistrzowie Niemiec na wyjeździe mierzyli się z Wolfsburgiem, który należy do ulubionych rywali Roberta Lewandowskiego.

Polak w starciach z Wilkami strzelił w karierze już 20 goli w 18 meczach, a do historii przeszedł mecz z września 2015, kiedy trafił do siatki Wolfsburga aż 5 razy w zaledwie 9 minut.

Bayern rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie Thomas Mueller idealnie podał do wbiegającego w pole karne Kingsleya Comana, który precyzyjnym strzałem po długim słupku dał Bayernowi prowadzenie 1:0. Warto wspomnieć, że Niemiec wyrównał rekord Kevina de Buyne'a z sezonu 2014/15, kiedy Belg miał na koncie 21 asyst.

W 22. minucie Serge Gnabry oddał mocne uderzenie, ale bramkarz Wolfsburga z wielkim trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 30. minucie Coman powinien mieć dublet, ale w prostej sytuacji posłał piłkę tuż obok prawego słupka Casteelsa.

Wolfsburg próbował się odgryzać. W 30. minucie Daniel Ginczek uderzył minimalnie obok bramki Neuera. W 36. minucie pierwszą okazję miał Lewandowski. Strzelec 33 goli w Bundeslidze uderzył głową w sam środek bramki Casteelsa. Zaledwie minutę później zespół Hansiego Flicka prowadził już 2:0. Coman dograł do Michaela Cuisance, który fantastycznym uderzeniem z lewej nogi zza pola karnego trafił prosto w okienko.

Bayern w pełni kontrolował wydarzenia na boisku w pierwszej połowie, a najsłabszym ogniwem był Alvaro Odriozola, który wielokrotnie łatwo dawał się ogrywać, dzięki czemu z tej strony boiska Wolfsburg stwarzał sporadycznie zagrożenie pod bramką Neuera.

W drugiej połowie Lewandowski przegrał kolejny pojedynek z Casteelsem. W 60. minucie trafił piłką prosto w Casteelsa z 4 metrów. W 64. minucie Lewy wpakował piłkę do siatki z 4 metrów, ale sędzia po konsultacji z systemem VAR nie uznał gola. Na spalonym był Mueller, który dogrywał do Polaka.

W 72. minucie Guillavogui wyciął we własnym polu karnym Cuisance, za co obejrzał druga żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Arbiter podyktował rzut karny dla Bayernu. Do piłki podszedł Lewandowski, który strzelił swojego 34. gola w sezonie! Wolfsburg ostatnie kilkanaście minut musiał grać w dziesiątkę.

Lewandowski pobił kolejny rekord!

Lewandowski pobił dzięki tej bramce kolejny rekord. Nie tylko strzelił 34. gola w lidze w tym sezonie, ale również stał się dopiero trzecim w historii ligi zawodnikiem, który zdobywał bramki przeciwko 16 rywalom w jednym sezonie! Wcześniej udało się to tylko Gerdowi Muellerowi (sezony 1966/67 i 1969/70) i Ailtonowi (2003/04). W obecnej edycji Polak nie pokonał tylko bramkarza Borussi Moenchengladbach.

W 79. minucie Bayern strzelił czwartego gola z Wolfsburgiem. Thomas Mueller znalazł się idealnie w polu karnym i mocnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Casteelsa. Dla Niemca było to 8. trafienie w sezonie.

Kto zagra w europejskich pucharach, a kto spada z Bundesligi?

Bayern zakończył sezon 82 punktami na koncie, wygrywając aż 26 spotkań i strzelając 100 goli! Za mistrzami Niemiec znalazła się Borussia Dortmund (69 pkt), a trzecie miejsce zajął RB Lipsk (66 pkt.). Na czwartek pozycji uplasowała się Borussia Moenchengladbach (62 pkt.). Cztery pierwsze zespoły zagrają w Lidze Mitsrzów 2020/21. Natomiast piąty Bayer Leverkusen (60 pkt.) i szósty Hoffenheim (52 pkt.) zakwalifikowały się do Ligi Europy. Siódme miejsce zajął Wolfsburg. Do 2. Bundesligi spadły Paderborn i Fortuna Duesseldorf. W barażach o utrzymanie w Bundeslidze zagra Werder Brema.