Oficjalnie: Wielki talent zagra dla Bayernu Monachium! "Idealne wzmocnienie"

Bayern Monachium pozyskał wielki talent! Siedemnastoletni Mamin Sanyang opuścił TSG Hoffenheim i dołączył do młodzieżowej drużyny mistrza Niemiec.

Mamin Sanyang urodził się w Gambii w 2003 roku. Gdy miał 12 lat, to trafił do młodzieżowej drużyny FC Heidenheim, skąd przeniósł się do młodzieżówki Hoffenheim. Po dwóch latach spędzonych w juniorskich drużynach "Wieśniaków" przeprowadzi się do Monachium. 

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

"Idealne wzmocnienie"

Mamin Sanyang wciąż nie ma sprecyzowanej pozycji boiskowej. Występuje na prawej stronie, czasami defensywy, ale głównie jako ofensywny skrzydłowy. W drużynie Hoffenheim U-17 rozegrał 28 spotkań, strzelił 12 goli i zaliczył cztery asysty. Sanyang podpisał umowę z monachijczykami do końca czerwca 2023 roku. W nowym sezonie Gambijczyk będzie bronił barw Bayernu U-19. Co ciekawe, przed kilkoma tygodniami kontrakt z Bayernem podpisał także inny wychowanek Hoffenheim - siedemnastoletni Armindo Sieba.

- Mamin to przebojowy i szybki skrzydłowy, który z łatwością strzela gole. To idealne wzmocnienie naszego zespołu U-19 i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w przyszłości będzie grał dla Bayernu - oznajmił Jochen Sauer, szef akademii Bawarczyków.

W najbliższy weekend Bundesliga zostanie zakończona, ale najważniejsze rozwiązania już znamy. Bayern Monachium obronił tytuł, a Robert Lewandowski na 99 procent zostanie królem strzelców.

Przeczytaj też:

Więcej o: