Jerzy Dudek wątpi w Bayern Monachium. "Nie wierzę"

Jerzy Dudek wątpi w wygranie Ligi Mistrzów przez Bayern Monachium. Były bramkarz w swoim felietonie dla "Przeglądu Sportowego" wskazuje, dlaczego Bawarczycy mogą nie odnieść sukcesu w międzynarodowych rozgrywkach.

Bayern Monachium świętował już pierwszy triumf w sezonie 2019/2020. Piłkarze Hansiego Flicka zdobyli ósme z rzędu mistrzostwo Niemiec, które było jednocześnie 30. triumfem w historii. Bawarczycy swoją formę wykazali także w rozgrywkach międzynarodowych. Przed wybuchem pandemii koronawirusa, Bayern wygrał 3:0 jeden z dwóch meczów w ramach 1/8 Ligi Mistrzów z Chelsea FC. W dalsze powodzenie klubu wątpi Jerzy Dudek, który uważa, że przerwa wpłynie na obecną formę drużyny.

Wszyscy ściągamy czapki z głów i chylimy czoła przed Bayernem, który zdobył już ósme mistrzostwo z rzędu, ale w Monachium już teraz głowią się, jak poradzić sobie w sytuacji, gdy do walki o Champions League mają przystąpić po sześciotygodniowej przerwie od gry w piłkę? To ogromny dystans, tym bardziej że w fazie pucharowej Ligi Mistrzów jedno spotkanie zastąpi dwumecz. Hansi Flick wyśle piłkarzy na urlopy, potem weźmie ich na zgrupowanie, rozegra kilka sparingów, ale nie wierzę, by w sierpniu Bawarczycy nadal byli w takim gazie, w jakim są obecnie.

- napisał w "Przeglądzie Sportowym" były bramkarz m.in. Realu Madryt czy Liverpoolu.

Bayern Monachium oczekuje sukcesu w Lidze Mistrzów, siedem lat bez wygranej

Ostatni raz Bayern Monachium triumfował w Lidze Mistrzów w 2013 roku, gdy pokonał w finale Borussię Dortmund 2:1. Od tamtego czasu Bawarczycy na arenie międzynarodowej zdobyli Superpuchar UEFA oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Na swój sukces w europejskich pucharach czeka również Robert Lewandowski.

Na Allianz Arena zdobywanie mistrzostw Niemiec w pewnym sensie spowszedniało, stało się normą, tak jak i kolejne gole znajdującego się w życiowej formie Roberta Lewandowskiego. Bayern marzy o triumfie w Lidze Mistrzów, jednak o ten będzie trudno, tym bardziej że rywale nie zdążą stracić rytmu po niedawno zakończonych sezonach ligowych.

- dodał Jerzy Dudek

W Bundeslidze do rozegrania pozostała ostatnia kolejka, której mecze odbędą się 27 czerwca. Bayern jest jedynym klubem z Niemiec, który bierze udział w sierpniowym turnieju rozstrzygającym tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. Klubem, który ma dłuższą przerwę w meczach od piłkarzy Monachium jest Olympique Lyon. Faza pucharowa rozgrywek odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia, wszystkie mecze odbędą się w Portugalii.