Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rafał Gikiewicz zostaje w Bundeslidze! "Kicker" ujawnia nowy klub Polaka

Rafał Gikiewicz zostaje w Bundeslidze! "Kicker" twierdzi, że polski bramkarz podpisze kontrakt z Augsburgiem, 15. zespołem ligi niemieckiej.

W lipcu 2018 roku Union Berlin kupił Rafała Gikiewicza z Freiburga za 150 tysięcy euro. Polak najpierw awansował z berlińskim klubem do Bundesligi, a w obecnym sezonie zajmuje 12. miejsce. I na kolejkę przed końcem rozgrywek Union jest już pewny pozostania w Bundeslidze. 32-latek jest bardzo ważnym punktem swojego klubu, zbiera pozytywne recenzje, to jednak po zakończeniu sezonu rozstanie się z Unionem. Polski bramkarz nie zaakceptował bowiem oferty nowego kontraktu.

Zobacz wideo Gikiewicz: Przedstawiłem się Fabiańskiemu: cześć, jestem Rafał. Powiedział, żebym nie przesadzał

Gdzie trafi Gikiewicz?

- Wiem, że dalej będzie grał w Bundeslidze - w programie "Magazyn Sportowy" powiedział Mateusz Borek. Słowa polskiego dziennikarza potwierdza "Kicker", gdzie czytamy, że bramkarz przeniesie się do Augsburga, 15. zespołu ligi niemieckiej. Podstawowym bramkarzem był tam Tomas Koubek, ale Czech spisywał się słabiutko, więc zastąpił go 33-letni Andreas Luthe.

Gikiewicz w tym sezonie wystąpił w 36 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których dał sobie strzelić 58 goli. 32-latek dziewięciokrotnie zachował czyste konto.

Przeczytaj też: