Bramkarz Freiburga krótko podsumował Roberta Lewandowskiego. W punkt!

Robert Lewandowski był bohaterem sobotniego meczu Bayern Monachium - Freiburg (3:1). Polak strzelił dwa gole, a po spotkaniu wychwalał go bramkarz gości, Alexander Schwolow. - To po prostu piłkarz światowej klasy - powiedział Schwolow.

Kolejny świetny w tym sezonie występ Roberta Lewandowskiego. Polak strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium, który ograł Freiburg 3:1 w przedostatniej kolejce Bundesligi 2019/2020. Reprezentant naszego kraju trafił już w pierwszej połowie - w 24. i 37. minucie. Po tym meczu ma na koncie aż 33 gole zdobyte w 30 meczach ligowych. Najprawdopodobniej zostanie królem strzelców Bundesligi, bo do zakończenia sezonu została już tylko przyszłotygodniowa ostatnia kolejka, a drugi Timo Werner z RB Lipsk traci do niego aż siedem bramek.

Zachwyty nad Lewandowskim. "Klasa światowa"

Zachwycony Lewandowskim jest bramkarz sobotniego rywala Bayernu, Freiburga. - Gdy zobaczysz, jak się porusza, jak zrywa się z łańcucha, odnajduje w polu karnym - to po prostu piłkarz światowej klasy - powiedział po meczu o Polaku Alexander Schwolow, cytowany przez portal mopo.de.

Bayern zagra w ostatnim meczu ligowym na wyjeździe z Wolfsburgiem. Mistrzów Niemiec czeka także finał krajowego pucharu, który odbędzie się 4 lipca. Zmierzą się wtedy z Bayerem Leverkusen. W sierpniu zaś ekipa z Monachium wystąpi w Lidze Mistrzów, która ma zostać dokończona w Portugalii. Bawarski klub musi najpierw dopełnić formalności i wyeliminować Chelsea Londyn w 1/8 finału. Przed pandemią koronawirusa w pierwszym meczu w stolicy Anglii Bayern wygrał 3:0, a jedną z bramek zdobył Lewandowski.