Piątek ograbiony z gola po magicznej akcji! "Największa kradzież w historii futbolu" [WIDEO]

Hertha Berlin sprawiła niespodziankę i wygrała 2:0 w starciu z walczącym o awans do Ligi Mistrzów Bayerem Leverkusen. Kapitalną akcję przy drugiej bramce przeprowadził Krzysztof Piątek, ale Dodi Lukebakio zabrał mu gola.

Krzysztof Piątek wygryzł ze składu Vedada Ibisevicia i po raz kolejny pojawił się na boisku od pierwszej minuty. Gola na 1:0 po akcji trio Piątek - Lukebakio - Cunha strzelił ten ostatni, a Hertha Berlin podwyższyła wynik w 54. minucie. Polak dostał piłkę od kolegi, po czym wpadł w pole karne, ograł dwóch rywali i minął bramkarza, po czym znalazł się przed linią bramkową, ale wtedy piłkę do bramki wbił Lukebakio. - Największa kradzież w historii futbolu! Zobaczcie, co się przydarzyło biednemu Piątkowi - napisał rumuński dziennikarz Emanuel Rosu.

Zobacz kapitalną akcję Krzysztofa Piątka i gola Herthy:

Tym samym Piątek zamiast gola mógł cieszyć się z asysty - swojej pierwszej w Niemczech. Po zimowym transferze do Herthy z Milanu zagrał w 15 spotkaniach (14 w lidze i jednym w pucharze Niemiec), w których strzelił łącznie pięć goli.

Hertha Berlin ma już zapenwione utrzymanie i nie ma szans na awans do europejskich pucharów. Za to porażka może mieć ogromne konsekwencje dla Bayeru Leverkusen, który spadł na 5. miejsce. Przed ostatnią kolejką ma 60 pkt, czyli o dwa mniej od czwartej Borussii Moenchengladbach i o trzy mniej od trzeciego RB Lipsk. Do Ligi Mistrzów awansują cztery najlepsze drużyny.