Katastrofalny błąd Herthy zdecydował! Nowa pozycja Krzysztofa Piątka

Nowa pozycja Krzysztofa Piątka, dużo walki i katastrofalny błąd obrony Herthy, który dał Freiburgowi zwycięstwo 2:1 - tak w skrócie można opisać wtorkowy mecz Bundesligi we Fryburgu. Hertha przegrała trzecie spotkanie z rzędu, a Freiburg wciąż liczy się w grze o puchary.

Krzysztof Piątek drugi raz z rzędu rozpoczął mecz Bundesligi w wyjściowym składzie Herthy Berlin. Trener Bruno Labbadia w meczu z Freiburgiem wystawił Polaka za plecami Vedada Ibisevicia, a Piątek odpłacił mu się przede wszystkim walką. Dużo biegał, walczył, pokazywał się do gry i dawał swoim kolegom z ofensywy więcej wariantów i przede wszystkim więcej miejsca w polu karnym rywali. Darida, Lukebakio czy Ibisević próbowali to wykorzystać, ale brakowało im dokładności. Freiburgowi zresztą też, ale tylko w pierwszej połowie, w której wielkich emocji nie było.

Więcej działo się po przerwie. Najpierw fenomenalny strzał Lukebakio, gol, radość, a później interwencja VAR i anulowane trafienie Belga. Nie minęło 10 minut i Hertha zamiast prowadzić, przegrywała. Vincenzo Grifo podszedł do rzutu wolnego i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Rune Jarsteina. Norweski bramkarz Herthy mógł spokojnie odbić to uderzenie, ale zawiódł, nie pierwszy raz w tym sezonie.

Katastrofalny błąd Daridy, zwycięski gol Petersena

Freiburg prowadził, ale pięć minut po golu Grifo popełnił błąd. Jeden z obrońców faulował w polu karnym Pekarika, a rzut karny na gola zamienił Vedad Ibisević. To podbudowało gości. Zespół Bruno Labbadii ruszył do ataków, ale wtedy popełnił katastrofalny i niewytłumaczalny błąd. Darida stracił piłkę przed własnym polem karnym, a wprowadzony w drugiej połowie Nils Petersen zapewnił gospodarzom niezwykle cenne trzy punkty.

A to dlatego, że zespół Christiana Streicha wciąż ma szansę na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Po 32 meczach Freiburg ma 45 punktów i zajmuje 7. miejsce, które daje grę w kwalifikacjach Ligi Europy. Hertha Berlin ma 38 punktów i jest 11. Do zakończenia sezonu Bundesligi zostały dwie kolejki.