Dramatyczne sceny w Bundeslidze! Sędzia zachował zimną krew [WIDEO]

W trakcie niedzielnego spotkania pomiędzy Mainz a Augsburgiem doszło do fatalnego zdarzenia. Taiwo Awoniyi po zderzeniu z rywalem upadł nieprzytomny na murawę. Natychmiast podbiegł do niego sędzia, który wyjął mu język, zanim pomoc medyczna podbiegła do Nigeryjczyka.

Była 16. minuta meczu pomiędzy Mainz a Augsburgiem. Po dośrodkowaniu w pole karne Taiwo Awoniyi wyskoczył do piłki i zderzył się z rywalem. Uderzenie było na tyle silne, że Nigeryjczyk natychmiast padł nieprzytomny na murawę. Sędzia pojedynku widząc całe zdarzenie, podbiegł do piłkarza Mainz. Szybko wyjął mu język, w oczekiwaniu na pomoc medyczną, czego nie pokazano w trakcie transmisji ze spotkania.

Sędzia spotkania, w rozmowie z "Bildem", opisał szczegóły tych wydarzeń. - Widziałem, że piłkarz leżał nieruchomo na ziemi, więc natychmiast do niego podbiegłem. Sprawdziłem palcami, czy język jest w prawidłowej pozycji i ułożyłem go. Wtedy medycy byli już na boisku - opowiedział Marco Fritz, który ma za sobą kursy pierwszej pomocy.

Awoniyi doznał wskutek tego zderzenia ciężkiego wstrząśnienia mózgu i spędził noc w klinice uniwersyteckiej w Moguncji. - Ostatnią rzeczą, jaką pamiętam, jest uderzenie piłki głową. Zajęło mi trochę czasu, zanim wszystko sobie przypomniałem. Teraz czuję się już znacznie lepiej - powiedział zawodnik Mainz po wyjściu ze szpitala.

Mecz zakończył się zwycięstwem Augsburga 1:0 po bramce Niederlechnera w 1. minucie spotkania. Dzięki tej wygranej goście oddalili się od strefy spadkowej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu, mają aż 7 punktów przewagi nad Fortuną Duesseldorf i Werderem Brema. Mainz jest 15., nad strefą spadkową ma zaledwie trzy punkty przewagi i do końca rozgrywek musi radzić sobie bez Awoniyiego.