Były mistrz Niemiec upada! "Czarny dzień w 120-letniej historii klubu"

Zasłużony niemiecki klub FC Kaiserslautern zamierza ogłosić upadłość. Wszystko po to, by uniknąć kary w postaci odjęcia punktów.

- 15 czerwca upływa jako czarny dzień w 120-letniej historii 1. FC Kaiserslautern - napisał "SportBild". Szefowie niemieckiego klubu złożyli wniosek o upadłość. Celem jest przeprowadzenie restrukturyzacji, która zapewni długo oczekiwaną stabilność finansową. 

Były mistrz Niemiec od dwóch lat występuje w trzeciej lidze. Na ten moment zajmuje 12. miejsce w tabeli. Problemy finansowe spowodowały zapaść sportową tego uznanego klubu. Jak informuje "SporBild", dług Kaiserslautern wynosi około 24 mln euro. Najwięksi wierzyciele nie chcą zgodzić się na poniesienie strat i proponują odłożenie spłaty zobowiązań o rok. 

Zobacz wideo Zobacz decydujący gol w ostatnim meczu Bayernu Monachium

Problemy finansowe byłego mistrza Niemiec

Ogłoszenie bankructwa po 30 czerwca mogłoby prowadzić do odjęcia punktów drużynie z południowo-zachodnich Niemiec. Przed wybuchem pandemii pojawiło się zainteresowanie ze strony ewentualnych inwestorów, ale w tym momencie zdaniem "SportBild" brakuje nowych informacji na ten temat.

Kaiserslautern ma cztery tytuły mistrza Niemiec zdobyte w latach: 1951, 1953, 1991 i 1998. W sezonie Bundesligi 2011/2012 zespół spadł do drugiej ligi i nie wrócił jak dotąd do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Przed laty w drużynie tej występowali m.in. Ariel Borysiuk, Jakub Świerczok, Tomasz Kłos i Kamil Kosowski. 

Przeczytaj też:

Więcej o: