Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Borussii chce zaostrzenia kar. "W najgorszym razie sędziowie powinni kończyć mecz"

- Rasizm jest codziennym problemem. Nie tylko w USA, ale też w Szwajcarii czy Niemczech. Zdarza się to wszędzie, każdego dnia. Nie ma znaczenia czy jesteś w pracy, czy tak jak w moim przypadku, na zakupach, a nawet z dziećmi na placu zabaw - powiedział obrońca Borussii Dortmund, Manuel Akanji.

W ostatnim czasie sportowcy na całym świecie chętnie włączali się do akcji "Black Lives Matter", która ma na celu walkę o prawa czarnoskórych. Ten międzynarodowy ruch wytworzył się i rozprzestrzenił po śmierci George'a Floyda, który został zamordowany przez amerykańskiego policjanta.

Zobacz wideo Bundesliga. "Der Klassiker". Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Piłkarze m.in. w Bundeslidze, swoimi celebracjami zdobytych bramek, wspierali ruch, wypowiadając się w mediach na temat akcji i dzieląc się własnymi spostrzeżeniami. Do tego grona dołączył obrońca Borussii Dortmund - Manuel Akanji.

"Rasizm to codzienny problem"

- Rasizm jest codziennym problemem. Nie tylko w USA, ale też w Szwajcarii czy Niemczech. Zdarza się to wszędzie, każdego dnia. Nie ma znaczenia czy jesteś w pracy, czy tak jak w moim przypadku, na zakupach, a nawet z dziećmi na placu zabaw - powiedział Szwajcar nigeryjskiego pochodzenia w programie telewizyjnym "Arena".

Czy zdaniem zawodnika kary za rasistowskie zachowania na stadionach powinny zostać zaostrzone? - Sądzę, że tak. Uważam, że porządki powinno się zacząć na poziomie klubów. Gdy coś takiego wydarzy się na twoim stadionie, powinieneś zwrócić uwagę i powiedzieć, że to nie jest w porządku. Być może rozwiązaniem problemu byłyby spotkania z fanklubami, na których wyznaczałoby się twarde granice, których nie wolno przekraczać - powiedział Akanji.

I zakończył: Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze można zareagować, ale w najgorszych przypadkach sędziowie powinni kończyć mecze. Musimy działać w kierunku poprawy sytuacji.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .