Świetne oceny Polaków w Bundeslidze! Gikiewicz wybronił drużynie zwycięstwo

Krzysztof Piątek i Łukasz Gikiewicz zostali pochwaleni przez niemieckie media za to, co pokazali w 31. kolejce Bundesligi. Nasz napastnik strzelił gola w przegranym meczu, a bramkarz walnie przyczynił się do ważnej, wyjazdowej wygranej Unionu Berlin.

Hertha Berlin przegrała 1:4 z Eintrachtem Frankfurt w 31. kolejce Bundesligi. Chociaż gospodarze prowadzili w tym meczu po golu Krzysztofa Piątka z 24. minuty, to po czerwonej kartce dla Dedricka Boyaty pod koniec pierwszej połowy, byli już bezradni. Po przerwie do siatki Herthy trafili Bas Dost, Andre Silva (dwa razy) oraz Obite N'Dicka.

Chociaż berlińczycy zostali rozbici na własnym stadionie, to niemieckie media znalazły miejsce, by pochwalić Piątka. "Kicker" napisał, że Polak "zrobił różnicę w pierwszej połowie" a "Der Tagesspiegel" chwali naszego napastnika za zachowanie przy strzelonym golu, kiedy poradził sobie aż z trzema rywalami.

Piątek i Gikiewicz chwaleni

Jeszcze lepsze recenzje zebrał Łukasz Gikiewicz, którego Union Berlin wygrał na wyjeździe z FC Koeln 2:1. Polski bramkarz popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, co docenił "Sport Bild". Gikiewiczowi przyznano notę 2 (w skali 1-6, gdzie "1" to klasa światowa), która była najwyższą w całym meczu. Tak samo ocenieni zostali tylko Marvin Friedrich i Keven Schlotterbeck). "Gikiewicz kilka razy zapobiegł utracie gola" - czytamy w uzasadnieniu noty dla polskiego bramkarza.

Dla Unionu była to bardzo ważna wygrana w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Zespół Gikiewicza zajmuje 13. miejsce w tabeli z 35 punktami na koncie i siedmioma "oczkami" przewagi nad strefą spadkową i miejscem barażowym. Hertha jest na 10. pozycji z 38 punktami.