Szalony mecz Bayernu! Fatalny kiks, genialna interwencja i samobój. Zdecydował gol w końcówce

Fantastyczne interwencje bramkarzy, ale też fatalny kiks jednego z nich. Kuriozalny gol samobójczy i nieuznana bramka po analizie VAR. To wszystko zobaczyli kibice w szalonym meczu Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach, w któym gospodarze wygrali 2:1.

Wielkie emocje zaczęły się w Monachium w 16. minucie meczu. To wtedy, po ładnej akcji Borussii Moenchengladbach zakończonej dokładnym, prostopadłym podaniem, w sytuacji sam na sam z Manuelem Nuerem znalazł się Jonas Hofmann. Chociaż piłkarz gości pokonał bramkarza Bayernu, to wynik meczu nie uległ zmianie. Po analizie VAR okazało się, że w momencie podania Hofmann był na spalonym.

Kilka minut później na prowadzenie powinien wyjść Bayern. Powinien, jednak doskonałej sytuacji nie wykorzystał Lucas Hernandez. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Yannem Sommerem, ale chociaż był kilka metrów przed bramką, to gola nie strzelił. Głównie przez szwajcarskiego bramkarza, który popisał się niebywałą interwencją.

Chociaż Sommer błysnął w Monachium, to w 26. minucie przez niego Borussia straciła gola. To wtedy bramkarz gości podał piłkę wprost pod nogi Joshuy Zirkzeego, który strzałem sprzed pola karnego, bez problemu dał prowadzenie Bayernowi.

Szczęście gospodarzy trwało raptem 11 minut. Z prawej strony w pole karne Bayernu zagrał Patrick Herrmann, a Benjamin Pavard interweniował wślizgiem tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza, doprowadzając do remisu.

Tuż po przerwie fantastycznymi umiejętnościami popisał się Neuer. Niemiec najpierw odbił przed siebie piłkę dośrodkowaną przez Ramy'ego Bensebainiego, a sekundę później wykopał ją poza pole karne, tuż przed nabiegającym przeciwnikiem, który mógłby wbić ją z kilku metrów do niemal pustej bramki.

Mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 2:1. Decydującego gola w 86. minucie strzelił Leon Goretzka. Pomocnik gospodarzy wbił piłkę do bramki z kilku metrów po dobrym podaniu Pavarda z prawej strony. Na trzy kolejki przed końcem ligi Bayern prowadzi w tabeli z 73 punktami i o siedem "oczek" wyprzedzają drugą Borussię Dortmund.

Zespół Hansiego Flicka już we wtorek może przypieczętować mistrzostwo kraju. Wystarczy, że Bawarczycy pokonają na wyjeździe Werder Brema. Borussia Moenchengladbach jest na czwartym miejscu w tabeli z 56 punktami.