Gol Piątka nie pomógł. Hertha upokorzona w Berlinie! Cudowna bramka [WIDEO]

Hertha upokorzona w Berlinie! Eintracht rozbił drużynę Krzysztofa Piątka 4:1, choć to Hertha prowadziła po golu Polaka. Borussia Dortmund ograła Fortunę Dusseldorf po golu Erlinga Haalanda w doliczonym czasie.

Hertha Berlin zaczęła bardzo niemrawo. Gospodarze mieli problemy, aby wykonać kilka celnych podań na połowie rywali. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie dopiero w 24. minucie. I od razu padł gol. Krzysztof Piątek przedarł się przez obronę Eintrachtu i mocnym strzałem z około siódmego metra pokonał bramkarza. To ważny gol dla Piątka, bo trener Bruno Labbadia wreszcie dał mu szansę od pierwszej minuty. W poprzednich trzech meczach Polak tylko wchodził z ławki rezerwowych.

W 44. minucie Dedryck Boyata sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Basa Dosta, za co zobaczył czerwoną kartkę. Rzutu karnego jednak nie było, a rzut wolny z linii pola karnego. Filip Kostić najpierw trafił w mur, a potem niecelnie dobijał. Tuż po zmianie stron Eintracht wyrównał. Andre Silva zagrał głową do Dosta, który zdobył swoją szóstą bramkę w Bundeslidze.

W 62. goście wyszli na prowadzenie. Kapitalną indywidualną akcją popisał się Daichi Kamada, który zabawił się z obroną, a następnie wystawił piłkę Silvie. Portugalczyk z najbliższej odległości trafił do siatki.

Chwilę później było już 3:1, a autorem trafienia był Evan N'Dicka. Na kwadrans przed końcem spotkania Labbadia ściągnął Piątka i wpuścił Matheusa Cunhę. W 88. minucie Stefan Ilsanker zagrał prostopadłą piłkę do Silvy, który ustalił wynik spotkania na 4:1.

A co się działo w pozostałych meczach?

Rafał Gikiewicz dwoił się i troił w bramce Unionu. Został pokonany dopiero w doliczonym czasie gry przez Jhona Cordobę, ale wcześniej berlińczycy strzelili Koeln dwa gole, więc dopisali trzy punkt. Borussia Dortmund długo się męczyła, ale ostatecznie ograła Fortune Dusseldorf po golu Erlinga Haalanda w doliczonym czasie gry.

Liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, Borussia jest druga, a RB Lipsk zajmuje trzecie miejsce. Hertha jest 10.