Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niespodziewane zachowanie piłkarzy przed meczem Bundesligi. Wymowny gest ws. rasizmu [WIDEO]

Przed meczem Borussii Dortmund z Herthą Berlin piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego uklęknęli na jedno kolano na środku boiska. W ten symboliczny sposób nawiązali do sytuacji w Stanach Zjednoczonych, które ogarnęły protesty po śmierci George'a Floyda.

W sobotę Borussia Dortmund mierzy się na własnym stadionie z Herthą Berlin. Od pierwszej minuty na boisku znalazł się tylko Łukasz Piszczek, z kolei Krzysztof Piątek rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, choć wydawało się, że pod nieobecność Mattheusa Cunhi, znajdzie się w wyjściowym składzie swojego zespołu.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Drugi gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Przed meczem doszło do niespodziewanej sytuacji. Piłkarze i członkowie obydwu zespołów uklęknęli na środku boiska. To gest kojarzony z pokojowymi protestami, które - obok zamieszek - mają miejsce w USA po śmierci George'a Floyda i jest wyrazem solidarności z protestującymi przeciw rasizmowi wobec Afroamerykanów oraz stosowaniem przemocy przez amerykańską policję.

Jak doszło do śmierci Floyda?

George Floyd został uduszony 25 maja w Minneapolis w trakcie interwencji policji. Jeden z funkcjonariuszy klęczał na jego szyi przez 8 minut i 46 sekund. Postawiono mu zarzut zabójstwa trzeciego stopnia.

Przeczytaj także:

Więcej o: