Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski nie zagra w kolejnym meczu! Taka sytuacja zdarzyła się tylko raz

W 31. minucie meczu z Bayerem Leverkusen Robert Lewandowski obejrzał żółtą kartkę za faul. Oznacza to, że Polak praktycznie stracił już szanse na wyrównanie rekordu Gerda Muellera. W kolejnym meczu nie zagra też Thomas Mueller, a Hansi Flick może mieć poważny gol głowy z zestawieniem linii ataku.

Hansi Flick może mieć poważny problem przed meczem z Borussią Moenchengladbach. Robert Lewandowski i Thomas Mueller byli zagrożeni zawieszeniem za żółte kartki i będą pauzować. W 31. minucie meczu z Bayerem Polak niestety obejrzał żółty kartonik za faul w środku pola. Thomas Mueller też został zawieszony, a żółty kartonik obejrzał zaledwie osiem minut po kartce Lewandowskiego. 

Koniec szans na rekord Muellera

Żółta kartka oznacza również, że Lewandowski praktycznie stracił już szansę na pobicie rekordu Gerda Muellera, który w jednym sezonie Bundesligi zdobył 40 bramek dla Bayernu Monachium. Polak ma w tym momencie 29 bramek. Po powrocie z zawieszenia zostaną mu zaledwie trzy kolejki. Musiałby więc strzelać więcej niż trzy bramki na mecz. 

Zobacz wideo

Lewandowski tylko raz musiał pauzować

Lewandowski w swojej karierze tylko raz musiał pauzować z powodu żółtych kartek - w sezonie 2016/2017. Dwukrotnie zakończył sezon z czterema żółtymi kartkami, jednak miało to miejsce jeszcze w czasach gry w Borussii Dortmund, gdy w sezonie 2010/2011 był zagrożony zawieszeniem w dziesięciu ostatnich meczach, a rok później w sześciu.

W obecnym sezonie Bundesligi już czterech piłkarzy Bayernu Monachium pauzowało za żółte kartki - Thiago, Joshua Kimmich, Benjamin Pavard i Jerome Boateng