Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Niewiarygodne, absurdalne, niesprawiedliwe, że Lewandowski jest wykluczony z elity"

Robert Lewandowski znalazł się na liście dziesięciu najbardziej niedocenianych piłkarzy w historii, którą stworzył serwis Football365.com.

Klasyfikację otwiera David Villa, a w czołowej dziesiątce znalazło się aż pięciu zawodników występujących w przeszłości w Premier League. Ale jest też na niej piłkarz, którego kariera jeszcze trwa. To Robert Lewandowski, który został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu listy najbardziej niedocenionych piłkarzy w historii przygotowanej przez serwis Football365.com.

Zobacz wideo Bayern kroczy po kolejne mistrzostwo. A tak strzela Lewandowski. Maestria! [ELEVEN SPORTS]

"Nie znalazło żadnego przełożenia na Złotą Piłkę"

Przy nazwisku Lewandowskiego padają też inne nazwiska: Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, którzy zdaniem serwisu Football365.com tak wysoko podnieśli poprzeczkę, że mało kto jest w stanie doskoczyć do ich poziomu.

Nawet Lewandowski, którego wybór został uzasadniony w ten sposób: "Zdobycie 40 lub więcej bramek w pięciu kolejnych sezonach to niezwykły wyczyn. Nawet jeśli spojrzymy dalej - na ostatnią dekadę - zobaczymy, że Lewandowski w aż dziewięciu z dziesięciu sezonów Bundesligi zdobywał przynajmniej 20 bramek. To niewiarygodne, że nie znalazło to żadnego przełożenia na Złotą Piłkę, gdzie Lewandowski najwyżej doskoczył w 2015 roku, kiedy był czwarty (strzelił wtedy 38 bramek w 51 meczach). Nigdy wcześniej ani później nie zbliżył się do podium. To wręcz absurdalne, że w 2018 roku nie znalazł się nawet wśród 30 nominowanych, choć kończył rok z 42 golami w 46 meczach" - pisze Football365.com, który zwraca uwagę również na inne wyczyny Polaka: "To wydaje się niesprawiedliwe, że Lewandowski jest wykluczony z elity, choć jego średnia bramek w reprezentacji jest wyższa niż jeden gol na dwa mecze, a w Bundeslidze zbliża się do rekordu Gerda Muellera, co nie udało żadnemu innemu piłkarzowi ze współczesnych czasów".

Lista dziesięciu najbardziej niedocenionych piłkarzy w historii według Football365.com

  1. David Villa
  2. Fernando Redondo
  3. Gerson
  4. Steve McManaman
  5. Jimmy Greaves
  6. Jimmy Floyd Hasselbaink
  7. Denis Irwin
  8. Miodrag Belodedici
  9. Robert Lewandowski
  10. Robert Pires

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: