"Mamy Roberta LewanGOALskiego, jest lepszą opcją od Cristiano"

Robert Lewandowski jest pierwszym wyborem Thomasa Muellera. Na pytanie, w którym miał wskazać czy wolałby zagrać z Leo Messim lub Cristiano Ronaldo, zawodnik Bayernu Monachium postawił na Polaka.

- W Bayernie mamy Roberta LewanGOALskiego i myślę, że w obecnej sytuacji jest on lepszą opcją od Cristiano Ronaldo - przyznaje w swoim żartobliwym stylu Thomas Mueller, który docenia talent Argentyńczyka i Portugalczyka.

 

Robert Lewandowski bardziej potrzebny Muellerowi, jednak nie zawsze tak było

Wybierając Roberta Lewandowskiego, jako najlepszego w obecnej formie napastnika do asystowania, Thomas Mueller nie umniejsza dwójce pozostałych piłkarzy, którzy zdominowali ostatnią dekadę w kontekście indywidualnych trofeów i statystyk.

- Grałem przeciwko obu, wygrywałem z nimi i przegrywałem. Są naprawdę dobrzy, wyjątkowi. Przewyższają swoją formą wszystkich, bardzo dobrych piłkarzy. Zawsze grają ponad limitem, przez ostatnie dziesięć lat regularnie strzelają po 50 bramek w sezonie, więc czapki z głów dla nich - podsumował Thomas Mueller

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Drugi gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Niemiec udzielił również odpowiedzi na pytanie o piłkarza, z którym wolałby grać, jednak nie mógłby wybrać jednego zawodnika. Zdaniem Thomasa Muellera wszystko zależy od tego, jaką rolę 30-latek pełni w drużynie.

- Może kilka lat temu chciałbym grać z Lionelem Messim, ponieważ przez moich pierwszych sześć, siedem lat kariery grałem jako napastnik. Czekałem na piłkę w polu karnym i szukałem strzału. W obecnej sytuacji i mojej bardzo dobrej formie, asystuję przy wielu bramkach. Z tej dwójki teraz bardziej potrzebowałbym Cristiano Ronaldo, aby strzelał bramki - dodał Niemiec.

Thomas Mueller zagrał w obecnym sezonie 40 meczów, strzelił w nich jedenaście goli i asystował przy 21 bramkach. Niemiec przysłużył się do wielu trafień Roberta Lewandowskiego, który od sezonu 2015/2016 regularnie strzela po 40 goli. Dodatkowo Polakowi brakuje dwóch goli w Bundeslidze, aby pobić swój indywidualny rekord 30 bramek.

Więcej o: