Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund złamało zasady. Wyciekły zdjęcia. Klub reaguje

Sześciu zawodników Borussii Dortmund naruszyło regulamin bezpieczeństwa związany z przestrzeganiem zasad w dobie koronawirusa. Postanowili skorzystać z usług fryzjera, nie mając na twarzy masek - donosi dziennik "Daily Mail". Niemiecki klub odniósł się do zachowania swoich piłkarzy. - Faceci muszą obciąć włosy, ale powinni założyć maski - brzmi treść komunikatu BVB.

Bundesliga to pierwsza liga, która wznowiła rozgrywki podczas pandemii koronawirusa. Wszystkie mecze odbywają się bez widzów i każdy z piłkarzy, trenerów, a także obsługi zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania szeregu wyznaczonych zasad. 

Zobacz wideo Bundesliga. "Der Klassiker". Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Piłkarze Borussii Dortmund złamali zasady protokołu bezpieczeństwa

Jadon Sancho, Raphael Guerreiro, Thorgan Hazard, Manuel Akanji, Axel Witsel i Dan-Axel Zagadou złamali protokół bezpieczeństwa dot. koronawirusa, korzystając z usług fryzjera gwiazd Winniego Nana Karkariego - donosi dziennik "Daily Mail".

- Często zdarza się, że nasi faceci muszą obciąć włosy po tylu miesiącach. Z pewnością jednak powinni założyć maski. Przypominamy o tym naszym zawodnikom bardzo wyraźnie. Ponadto, stylista również powinien zadać sobie pytanie dot. swojego zachowania - napisał w oświadczeniu klub z Dortmundu.

Fryzjer, który obcinał włosy piłkarzom BVB, stwierdził, że jego maska była zdjęta tylko podczas robienia zdjęć, które potem wyciekły do prasy. Karkari dodał, że ściśle przestrzegał zasad higieny.

W Niemczech wszystkie mecze trwającego sezonu będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami. Piłkarze muszą ściśle stosować się do wielu wprowadzonych obostrzeń, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Nie mogą wspólnie cieszyć się po zdobyciu gola, a osoby na ławce rezerwowych muszą nosić maski i utrzymywać dystans społeczny. Ponadto oba zespoły podczas spotkania muszą wychodzić i wchodzić na stadion o różnych porach.