Wyciekła klauzula w kontrakcie Timo Wernera. Giganci muszą się śpieszyć

W poniedziałek, 15 czerwca wygaśnie klauzula w kontrakcie Timo Wernera umożliwiająca innym klubom wykupienie go za 50 milionów funtów. Napastnika RB Lipsk chciałoby kupić m.in. kilka klubów Premier League.

Za tę kwotę napastnika miałby nie kupować Liverpool. Niedawno "Daily Mail" informował, że władze klubu chciałyby go za mniejsze pieniądze, ale muszą rozważyć także i tę opcję transferu Niemca ze względu na zainteresowanie nowych drużyn. Samemu napastnikowi w największym stopniu ma zależeć na grze w Lidze Mistrzów. 

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Drugi gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Kluby Premier League muszą się spieszyć, jeśli chcą zapłacić mniej za Wernera

Wernera u siebie miałyby chcieć Chelsea i Manchester United, które byłyby w stanie zapłacić za niego 50 milionów funtów wpisane w klauzulę kontraktu zawodnika RB Lipsk. Muszą się jednak pospieszyć, bo jak donosi telewizja "Sky Sports" czas na dokonanie takiej transakcji wygaśnie 15 czerwca, gdy zapis w umowie Niemca przestanie być aktywny. 

24-letni Timo Werner to wychowanek Stuttgartu. Dla RB Lipsk gra od lipca 2016 roku. W tym sezonie zaciekle rywalizuje z Robertem Lewandowskim o koronę króla strzelców Bundesligi. Polak ma 29 goli, a Niemiec o cztery mniej.

Przeczytaj także:

Więcej o: