Gwiazdy Bundesligi zostaną ukarane za hołd Georgowi Floydowi?!

Tragiczna śmierć George'a Floyda odbiła się echem w świecie piłki. A teraz może się odbić czkawką piłkarzom, jak: Jadon Sancho, Marcus Thuram oraz Weston McKennie, którzy mogą zostać ukarani za swoje gesty solidarności z zamordowanym Amerykaninem - informuje Goal.com.

W miniony weekend fani Bundesligi oglądali mnóstwo pięknych goli, ale i ważnych gestów. Borussia Dortmund rozbiła Paderborn 6:1, a bohaterem spotkania był Jadon Sancho, autor trzech goli. Po jednym z nich Anglik oddał hołd zamordowanemu czarnoskóremu George'owi Floydowi, który został skatowany przez policję. - Sprawiedliwość dla George'a Floyda - miał napisane na koszulce.

Sancho składa hołd zamordowanemu przez policję AmerykaninowiSancho składa hołd zamordowanemu przez policję Amerykaninowi Twitter

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Gol Davies'a [ELEVEN SPORTS]

Po zdobyciu bramki na 3:1 dla Borussii Moenchengladbach przeciwko Unionowi Berlin hołd zmarłemu oddał też Marcus Thuram, syn Liliana, czyli byłego piłkarza znanego z walki o równość. Thuram junior, ciesząc się z gola, klęknął na jedno kolano. Odniósł się tym samym do protestów podczas odgrywania przed meczami NFL hymnu USA. Wtedy czarnoskórzy zawodnicy klękają, chcąc tym samym zwrócić uwagę na zbyt agresywne i brutalne traktowanie przez amerykańskich policjantów.

Innym z piłkarzy, który postanowił uczcić pamięć Floyda był Weston McKennie z Schalke. W sobotnim meczu przeciwko Werderowi Brema, zawodnik nosił opaskę z napisem "Justice for George".

Piłkarze zostaną ukarani?

Jak informuje portal Goal.com, federacja niemiecka zbada zachowanie Sancho, Thurama oraz McKennie'a. - Organ kontrolny związku zajmie się tym problemem w najbliższych dniach i zbada okoliczności sprawy. Zgodnie z przepisami federacji wszelkie gesty polityczne są zakazane - oświadczył Anton Nachreiner, przewodniczący komitetu kontrolnego federacji niemieckiej.

Przeczytaj też:

Więcej o: