Krzysztof Piątek wszedł i strzelił gola w 93. minucie! Pierwsze takie trafienie

Hertha Berlin w 29. kolejce pokonała Augsuburg 2:0. Krzysztof Piątek spotkanie rozpoczął z ławki rezerwowych - wszedł na boisko w 64. minucie, a w doliczonym czasie do drugiej połowy trafił na 2:0. Było to jego pierwsze trafienie z gry w Bundeslidze!

Pierwszą bramkę dla Herthy w 24. minucie zdobył Javairo Dilrosuna. 21-letni holenderski napastnik dobił strzał Dodi Lukebakio, za którego w drugiej połowie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek (w 64. minucie). Ale wtedy już Hertha nie wyglądała na zespół, który dążył do strzelania kolejnych goli. Augsburg zresztą też nie miał wielu okazji. Najbliżej wyrównania był w 89. minucie, ale Marco Richter trafił w poprzeczkę.

Kolejny gol Krzysztofa Piątka dla Herthy

Kiedy wydawało się, że Hertha dowiezie skromne zwycięstwo do końca, w doliczonym czasie do drugiej połowy wyprowadziła kontratak, który płaskim strzałem wykończył Piątek. Dla Polaka, który ostatnio stracił miejsce w podstawowym składzie, był to drugi mecz z rzędu z bramką, ale w końcu zdobytą z gry (pierwsza taka w Bundeslidze), bo w środę Piątek uratował remis Herthy z RB Lipsk (2:2), wykorzystując rzut karny.

Hertha coraz bliżej pucharów

Dzięki sobotniemu zwycięstwu z Augsburgiem zespół Piątka awansował w tabeli na dziewiąte miejsce. Ale do Wolfsburga, który jeż szósty, co gwarantuje grę w kwalifikacjach Ligi Europy, traci już tylko cztery punkty. W następnej kolejce Hertha zagra na wyjeździe z Borussią Dortmund, a więc wiceliderem Bundesligi (6 czerwca, godz. 18.30).