Timo Werner o walce z Robertem Lewandowskim. Niesamowite słowa. "Góruje nad wszystkimi"

- Lewandowski góruje nad wszystkimi - nie tylko w Bundeslidze. Uważam, że jest najlepszym napastnikiem na świecie - w rozmowie z niemiecką stacją Sky Sports powiedział Timo Werner, który jest głównym rywalem reprezentanta Polski w walce o koronę króla strzelców Bundesligi.

27 goli w 25 meczach Roberta Lewandowskiego i 24 bramki w 27 spotkaniach Timo Wernera. Napastnicy Bayernu Monachium i RB Lipsk to główni kandydaci to zdobycia korony króla strzelców ligi niemieckiej. Mimo że obydwaj walczą o wygranie klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Bundesligi, jeden drugiemu nie szczędzi komplementów. Po niedzielnym spotkaniu Lipska z Mainz (5:0), Werner, który zdobył hat-tricka, wypowiedział się na temat rywalizacji z Lewandowskim. - Ciężko go dogonić. Jest niezwykle regularny w zdobywaniu bramek - przyznał reprezentant Niemiec w rozmowie ze Sky Sports.

Zobacz wideo

Robert Lewandowski chwalony przez największego rywala w Bundeslidze. "Jest najlepszy na świecie"

Werner nie tylko odniósł się do walki z Lewandowskim w Bundeslidze, ale wypowiedział się też na temat umiejętności rywala. - Lewandowski góruje nad wszystkimi. Nie tylko w Bundeslidze. Uważam, że obecnie jest najlepszym napastnikiem na świecie - powiedział 24-latek.

Lewandowski w tym sezonie walczy nie tylko o zdobycie korony króla strzelców. Polak ma także wielką szansę na pobicie strzeleckiego rekordu wszech czasów Bundesligi, który obecnie należy do Gerda Muellera. On w sezonie 1971/72 zdobył 40 bramek.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.